У єпархії Української Православної Церкви (УПЦ) у Хмельницькому сталася несподівана ситуація, яка вимагає кримінального розслідування. Митрополит Антоній (Фіалко) був затриманий з підозрою у спробі вивезти приховані кошти зі Свято-Покровського кафедрального собору. За інформацією поліції, митрополит намагався винести 1,8 мільйони гривень, що призвело до порушення кримінального провадження. Органи досі збирають докази та розслідують обставини цього інциденту, а громада має намір передати вилучені кошти на потреби Збройних Сил України.

Підозрюваний Митрополит Антоній (Фіалко) звинувачується у спробі винести майже два мільйони гривень зі собору

В єпархії Української Православної Церкви (УПЦ) у Хмельницькому сталася несподівана подія, яка змусила поліцію порушити кримінальне провадження. Митрополит Антоній (Фіалко) був затриманий під час спроби винести значну суму грошей зі Свято-Покровського кафедрального собору.

За повідомленням начальниці сектору комунікацій поліції Хмельницької області, Інни Глеги, інцидент стався 20 липня, коли представників ревізійної комісії запросили для передачі майна собору ПЦУ. Під час проведення перевірки, комісія помітила, що митрополит Антоній спробував винести у пакеті невідому суму грошей.

“Поліцейські на місці оглянули пакет, який намагався винести митрополит Антоній, та знайшли там грошові купюри у сумі 1,8 мільйонів гривень. За фактом замаху на крадіжку, оскільки митрополит намагався приховано винести невідомі кошти зі собору, було порушено кримінальне провадження. Гроші вилучили, перерахували та опечатали. Зараз слідчі звернулися до суду з клопотанням накласти на вилучені кошти арешт, аби провести ряд експертиз. Поки рішення суду немає”, – розповіла Інна Глега.

За словами голови ревізійної комісії, депутата Хмельницької міської ради Ярослава Каюка, громада висловила бажання передати гроші, які були сховані у соборі, на потреби Збройних Сил України. Проте, передача коштів залежатиме від результатів розслідування та доведення їх походження.

Як інформувала пресслужба, попередньою домовленістю із ревізійною комісією, митрополит мав забрати з єпархіального будинку особисті речі. Проте, серед них була знайдена сумка з значною сумою готівки, про яку раніше не було згадок.

Наразі поліція продовжує збирати докази та вивчати обставини інциденту, що стався у Хмельницькому. Відомо, що митрополит Антоній (Фіалко) вже отримав статус підозрюваного, але окремі деталі розслідування залишаються поки що під загадковим покривом.

Автор: Олександр Куліш, кореспондент

Дата: 25 липня 2023