У Соснівському районному суді триває розгляд справи стосовно керівника Черкаської єпархії Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП) – митрополита Феодосія (Дениса Снігірьова). Митрополита підозрюють у провокаційній діяльності, виправдовуванні збройної агресії Росії проти України, що призвело до продовження запобіжного заходу.

Провокаційна діяльність митрополита Феодосія: Суд продовжив запобіжний захід

У Соснівському районному суді триває розгляд справи щодо керівника Черкаської єпархії Української Православної Церкви (УПЦ) – митрополита Феодосія (Дениса Снігірьова).

Під час засідання суду, яке відбулося 24 липня, було прийняте рішення продовжити запобіжний захід митрополиту Феодосію на ще два місяці. Про це повідомила речниця обласної прокуратури Богдана Кулик.

Митрополита підозрюють у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі, виправдовуванні та визнанні правомірною збройної агресії Росії проти України, а також глорифікації її учасників.

Розслідування справи почалося після того, як працівники Служби безпеки України (СБУ) виявили російську пропагандистську літературу та прапор “Новоросії” у єпархіях УПЦ в Черкаській області. За статтею 161 Кримінального кодексу України, митрополиту загрожує покарання у вигляді позбавлення волі на строк до трьох років.

Керівник Черкаської єпархії УПЦ вперше отримав підозру у розпалюванні міжконфесійної ворожнечі у лютому, після чого йому було обрано міру запобіжного заходу – цілодобовий домашній арешт на 60 діб. Пізніше, запобіжний захід було продовжено на інших 60 діб.

Наразі суд продовжує розгляд справи, а деталі інциденту залишаються під загадковим покривом, поки розслідування не буде завершено.

Дата: 25 липня 2023

Автор: Олександр Кушнір, кореспондент