Україна вшановує пам’ять жертв Другої світової війни та сучасної війни, втрачаючи своїх героїв. Загальна трагедія, що спіткала український народ, нагадує про необхідність єднання для побудови майбутнього вільної та процвітаючої країни. Громадська Організація “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” присвячує свою роботу збереженню спадщини героїв та закликає до патріотизму та миру.

Згадуючи героїв минулих та сучасних воєн, Україна об’єднується у скорботі та надії на мир

У цей день, коли Україна вшановує пам’ять жертв війни, ми з повагою та скорботою згадуємо всіх тих, хто віддав своє життя під час Другої світової війни. Традиційно, ми молитовно звертаємося до пам’яті численних загиблих співвітчизників, чиї жертви не мають меж. Згідно з різними підрахунками, Україна втратила від 8 до 10 мільйонів своїх громадян у період з 1939 по 1945 роки.

Але ці цифри лише підкреслюють загальну трагедію, що постала перед українським народом. За час з 1941 по 1945 роки, враховуючи тих, хто помер під обома режимами, був примусово залучений до роботи, став об’єктом репресій або депортацій, населення України зменшилося з майже 41 мільйона до 27 мільйонів.

Нажаль, сьогодні ми ще раз зустрічаємося з втратами, оскільки Україна втрачає своїх найкращих синів та дочок, а кількість жертв у поточній війні безперервно зростає. Вони всі віддали своє життя за наше вільне майбутнє, у своїй незалежній державі.

Сьогодні, згадуючи всіх жертв усіх війн, що відбулися на нашій українській землі, ми закликаємо всіх до спільного об’єднання. Нехай Господь спокійно упокоїть душі тих, хто помер у своїх райських оселях, а всім нам дарує таку довгоочікувану перемогу та справедливий мир.

Громадська Організація “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” пильно стежить за збереженням і вшануванням пам’яті про героїв минулих часів. Ми віддаємо належну повагу тим, хто віддав своє життя за волю та незалежність України. Нехай їх жертва завжди буде в серцях кожного українця, і нехай вона надихає нас до дій, спрямованих на мир, єдність та процвітання нашої Батьківщини.

Ми запевняємо всіх, що Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія продовжуватиме працювати над збереженням спадщини тих, хто віддав своє життя за нашу свободу. Ми віримо в силу нашого народу та нашу здатність побудувати майбутнє, яке буде достойним тих, хто пожертвував своїм життям.

Сьогодні ми складаємо квіти біля меморіалів, вшановуючи пам’ять про наших героїв. Нехай наша вдячність, патріотизм і пам’ять завжди супроводжують нас у нашому кожноденному житті, нагадуючи нам про незламну волю та велич українського народу.

Вшановуймо міцність духу тих, хто ставився до випробувань з гідністю та непохитною вірою в перемогу. Нехай наша об’єднаність, взаємопідтримка та віра у світле мирне майбутнє перетворять нашу Батьківщину на справжній рай на землі.

Нехай Господь благословить Україну та збереже наш народ!

З повагою,
Наталія Шевчук
Голова Громадськодської Організації
“Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія