Ця захоплива історія розповідає про Феклу, Марфу і Марію, молодих жінок, які стали об’єктом жорстокості та капризів верховного жерця Тамшапура у період переслідувань християн у Персії. Незважаючи на жорстокість, вони залишилися вірними Богу і відмовилися від зради своїх переконань. Їх смілива віра, жертовність та здатність прощати стали свідченням сили християнської віри та відданості Богу.

Свідчення мучениць, які віддали життя заради християнської віри та відмовилися від зради

Зворушлива історія трьох мучениць – Фекли, Марфи і Марії, які жили у період переслідувань у Персії, викликає захоплення та глибоке шанування. Ці діви, присвятивши своє життя Богові, стали об’єктом жорстокості та капризів верховного жерця Тамшапура. Їх віра та жертовність здалися владиці неприйнятними, і він вирішив піддати їх на випробування.

Починаючи зі священика Павла, верховний жрець запропонував йому зняти відповідальність, якщо він відмовиться від християнства та вчинить обряди ідолопоклоніння. Павло, спокушений багатством та земельною власністю, зробив віроломство перед Тамшапуром. Проте, коли він спробував переконати своїх учениць – Феклу, Марфу і Марію – зробити те ж саме, вони відмовилися та назвали його “новим Юдою”.

Таким чином, мучениці Фекла, Марфа і Марія були засуджені на смерть. Навіть під час жорстоких побиттів вони залишились міцними у своїй вірі, несучи свій хрест на шляху до мучеництва. Тамшапур наказав Павлові самому вбити своїх учениць, сподіваючись, що він відмовиться і це дозволить йому привласнити їх майно.

Свідомий зрадою та сріблолюбством, Павло виконав цей жахливий наказ. Але перед своєю смертю Фекла, Марфа і Марія звернулися до нього зі словами, які відображали глибину їх віри та підкреслювали його гріх: “Нещасний пастир, що став згубним вовком через любов до грошей! Чи це мирна жертва, яку ми отримали з твоїх рук? Чи це Животворча Кров, яку ти нам давав? Але твій меч приносить нам вічне життя та славу. Ми йдемо до Христа, нашого багатства і скарбу, а ти не отримаєш майна, якого шукаєш, і скоро тебе, як божевільного багатія з Євангелія, спіткає суд Божий”.

Справжня сила та благодать мучениць проявилися в їх здатності прощати та віддавати своє життя ради віри. Їх смерть стала свідченням сили християнської віри та відданості Богу, навіть у найважчі моменти. Таке жертовне покликання назавжди залишиться в пам’яті вірних як символ відданості та відсутності меж у служінні Богу.

Мучениці Фекла, Марфа і Марія, що віддали своє життя заради своєї віри, визнані церквою святими. Їх пам’ять вшановується 22 червня кожного року, нагадуючи нам про величезну жертовність і відданість тим, хто готовий пройти крізь усі випробування ради Бога та Його Царства.

Молитва до святих мучениць Фекли, Марфи і Марії:

О блаженні святі мучениці Фекло, Марфо і Маріє, віддані Богу до останнього подиху, вірні до кінця свого життя! Ви, що зазнали жорстоких випробувань та понесли свій хрест на шляху до мучеництва, прошу вас, прийміть мою скромну молитву та будьте моїми заступниками перед Богом.

Святі мучениці, я вдячний/на вам за вашу непохитну віру, за вашу сміливість та відданість Христові. Ви стали прикладом справжнього жертовного покликання, готові віддати своє життя заради Христа. Ваша сила та благодать виливається на нас, як вірних, які шукають натхнення і захисту.

Святі мучениці, ви, що були засуджені на смерть за свою віру, моліться за нас, щоб ми мали міцну віру, щоб ми були стійкими у відповідності до Божої волі, навіть у найважчі моменти життя. Просимо вас, моліться за наші потреби, за нашу духовну та фізичну міць, за наше спасіння.

Святі мучениці, ви, що стали свідками своєю кров’ю, просимо вас, сприяйте нашому зв’язку з Богом, допомагайте нам проявляти любов, милосердя та відданість у нашому житті. Будьте нашими наставниками і заступниками усередині Церкви, і заступайтеся за нас перед Престолом Божим.

О блаженні святі мучениці Фекло, Марфо і Маріє, прийміть нашу молитву та вислухайте нас у наших потребах. Будьте сильними помічниками, надією та світлом у нашому покликанні. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія