Вселенський Патріарх Варфоломій зустрівся з Королем Іспанії Філіпом VI, відзначаючи інтерес монарха до питань Вселенського Престолу та його єпархії в Іспанії. Патріарх подякував за підтримку і розповів про пріоритети екуменічної місії та служіння Матір-Церкви. Зустріч також охопила обговорення подій в Україні та на Близькому Сході, а король привітав Патріарха з почесним докторатом та річницями I. Митрополії Іспанії.

Духовна зустріч та подяка за підтримку Європейського Престолу в Іспанії

Його Святість Вселенський Патріарх до Його Величності Короля Іспанії

Архієпископ Варфоломій, Глава Вселенської Церкви,16 жовтня 2023 року, здійснив зустріч з Іспанським Королем Філіпом VI в палаці Сарсуела.

Під час їхньої 45-хвилинної душевної зустрічі, до якої також долучилися архієпископ Іспанії та Португалії Віссаріон і колишній Заступник Міністра закордонних справ, відповідальний за ЄС і співробітництво, Луїс Куеста, Вселенський Патріарх висловив подяку іспанському монарху за зацікавленість Іспанії в питаннях, пов’язаних з Вселенським Престолом, особливо щодо його єпархії в Іспанії. В ході зустрічі обговорили пріоритети екуменічної місії та служіння Матері-Церкви, а також висловили спільне занепокоєння трагічними подіями в Україні та на Близькому Сході.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Король вітав Патріарха з присвоєнням йому звання почесного доктора Університету Саламанки, що відбудеться завтра, вівторок, а також із відзначенням двох річниць I. Митрополії Іспанії. Обидва лідера обмінялися подарунками, і в кінці зустрічі були зроблені пам’ятні фотографії обох, а також Патріаршого супроводу.

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION