17 жовтня відзначається свято перенесення мощей святого Лазаря Чотириденного, єпископа Китійського, близького друга та чудового послідовника Ісуса Христа. Його життя, воскресіння з мертвих, та подальша служба в Кіпрі роблять його видатною постаттю християнства.

Життя і дія святого Лазаря, друга Ісуса Христа

17 жовтня Церква згадує подію перенесення мощей праведного Лазаря Чотириденного, єпископа Китійського, що сталась в ІХ столітті.

Святий праведний Лазар, брат Марфи та Марії, жив у селі Віфанія, неподалік Єрусалиму. Під час свого земного життя Господь Ісус Христос часто відвідував дім Лазаря, якого дуже любив і називав Своїм другом (Ін. 11, 3-11), а коли Лазар помер і вже чотири дні пролежав у гробі, Господь воскресив його з мертвих (Ін. 11, 17-44) (Воскресіння Лазаря згадується Церквою в суботу шостого тижня Великого посту – “Лазареву суботу”).

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Багато юдеїв, почувши про це, приходили до Віфанії і, впевнившись у дійсності цього найбільшого дива, ставали послідовниками Христа. За це первосвященики хотіли вбити Лазаря. Праведний Лазар згадується у Святому Євангелії ще один раз: коли за 6 днів до Великодня Господь знову прийшов до Віфанії, там був і воскреслений Лазар (Ін. 12, 1-2, 9-11). Після воскресіння святий Лазар жив ще 30 років, був єпископом на острові Кіпр, де проповідував Євангеліє, і там мирно спочив.

Святі мощі єпископа Лазаря були знайдені в Житії. Вони лежали у мармуровому ковчезі, на якому було написано: “Лазар Чотириденний, друг Христів”. Візантійський імператор Лев Мудрий (886-911) наказав у 898 році перенести мощі Лазаря до Константинополя та покласти у храмі в ім’я Праведного Лазаря.

Мій захиснику, мій завжди вірний опікуне, в Вас я ніколи не сумнівався/сумнівалася, я вкладаю свої бажання, свої потреби, турботи і тривоги, мрії і сподівання, знаючи про всі чудеса, які дарує Ваше святе втручання, як і доброта, яка виходить з Ваших рук, коли ми просимо зі смиренням і вірою, сьогодні я приходжу до Вас, благаючи всім своїм серцем про допомогу і милосердя.

З великою надією, що Ваше серце, щоб досягти вінця мучеництва, з палким бажанням віддати своє життя за того, хто повернув його втративши своє. Даруйте мені, славний святий, своє дорогоцінне посередництво, моліться Богу за мої бажання перед Престолом Всевишнього, упросіть Його, щоб своєю безмежною милістю дарував мені те, про що я благаю Вас від усього серця, і щоб я міг/могла знайти полегшення в моєму розпачі:

(У цей момент молитви Святого Лазаря згадайте все, чого хочете попросити)

Якщо Ви бачите, що я недостойний/недостойна, то дайте хоча б мир і спокій моїй душі, щоб вона дочекалася виконання волі святої. Славний отче бідних і недужих, прошу, не переставайте допомагати мені, будьте поруч, як завжди, і прийміть якнайшвидше мої прохання до Господа, дайте мені своє благословення і захист, позбавте мене від болю і проблем, усуваючи все зло і ворогів з мого життя. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія