Міжнародна наукова конференція, організована Святим Синодом Церкви з нагоди її сторіччя, зібрала видатних духовних лідерів та теологів. Митрополит Філофей Салонікський підкреслив актуальність теології у сучасному світі та оголосив про плани на наступну конференцію в 2024 році.

Папа, Патріархи та Архиєпископи разом на святковій події

Міжнародна наукова конференція, організована Святим Синодом Церкви з нагоди сторіччя її заснування, завершилася.

На конференції взяли участь Папа і Патріарх Феодор Александрійський, Архиєпископ Георгій Кіпрський, Архиєпископ Ієронім Афінський та всієї Греції, а також представники Автокефальних Церков.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

На своєму виступі новообраному Митрополиту Філофею Салонікському було виділено, що “теологія повинна постійно подолати виклик належати минулому або бути лише старими священними текстами. Навпаки, нас закликають в кожну епоху реалізувати пророчу роль Церкви і виявити спосіб, яким Церква продовжує розвиватися через історію та спрямовується в бескінечність. Теологія, отже, повинна знаходитися в постійному та живому діалозі із світом, сучасним способом мислення і вирішувати проблеми та виклики, які людям доводиться стикатися в кожну епоху. Оргкомітет конференції, під керівництвом Архиєпископа Ієроніма II Афінського та всієї Греції, прагнув відсвяткувати сторіччя журналу “Theologia” з перспективою майбутнього. Метою було відповісти на виклики 21 століття та протистояти запаморочливому прогресу технологій та науки в сучасному світі.”

Митрополит у своєму виступі посилався на рішення Святого Синоду Церкви Греції провести другу конференцію в 2024 році в Салоніках, яка стане частиною відзначення сторіччя заснування журналу “Theologia”. Друга конференція буде приділятися історії, внеску, розвитку, авторам та внеску журналу.