Предстоятель Православної Церкви України Блаженнійший Митрополит Епіфаній нещодавно відвідав Тернопільщину з Першосвятительським візитом. Це стало визначною і вже історичною подією в житті Української Церкви.

Його Блаженство мав насичену програму, як то освячення іконостаса в храмі на честь преподобного Іова Почаївського у селі Горинка, у храмі Преображення Господнього в Шумську митрополит Епіфаній очолив молебень за Україну. Пізніше Його Блаженство відслужив молебень за Україну у храмі Преображення Господнього у селі Гніздичне на Збаражчині.

11 вересня 2022 року Предстоятель звершив Літургію в храмі Різдва Пресвятої Богородиці, відвідав поранених воїнів, котрі перебувають на лікуванні та реабілітації в Тернополі. Наприкінці Першосвятительського візиту на Тернопільщину митрополит Епіфаній ознайомився з ходом будівництва кафедрального собору святих рівноапостольних Костянтина і Єлени і звершив молебень за успішне завершення будівництва.

Цього ж дня Блаженнійший Митрополит Київський і всієї України Епіфаній звершив чин освячення наріжного каменя для будівництва кафедрального собору на честь святих Кирила і Мефодія, що на вулиці Микулинецькій у Тернополі.

Відео ТУТ

Саме ця подія привернула особливу увагу тернополян, адже ділянка, на якій владика Епіфаній заклав капсулу під будівництво собору, була ПРОДАНА архієпископом Тихоном керуючим Тернопільсько-Бучацькою єпархією УПЦ/ПЦУ забудовнику за 1 млн. 200 тис. доларів з умовою, що останній, аби прикрити злочинну оборудку, окрім багатоквартирного комплексу, розпочне будівництво храму.

Так, хто ж засвітився під час цієї визначної події на місці злочину і навіщо так раптово знадобився особисто Предстоятель Митрополит Київський і всієї України ЕПІФАНІЙ?

Будь-яка кримінальна схема потребує узаконення, тож урочиста церковна подія за участі першоієрарха, архієреїв, духовенства та вірян спритним і кмітливим кримінальним архієреєм Тихоном-Петранюком була перетворена на публічне шоу.

Забудовник та окремі держпосадовці, які вклались в проект купівлі краденої церковної землі, знаючи про кримінальні провадження, увагу громадськості до цієї ділянки в центрі міста, вимагали у Тихона-Петранюка гарантій, що не повториться ситуації подібна до тієї, що трапилась з Червоногородським Замком, коли бізнесмени купили монастир у приватну власність, а пізніше через суди у них це майно церква забрала назад.

Що ж за 1 мільйон 200 тисяч доларів можна і постаратись для партнерів по церковному бізнесу. Як кажуть в народі, — «за ваші гроші будь-який каприз». Зі слів очевидців, першими словами, які прозвучали з уст владики Тихона до забудовника, після освячення були: «Я ж казав, що він у мене ручний — Мавр здєлал свойо дєло, Мавр может уходіть…». Саме так звучить крилатий німецький вислів — «Der Mohr hat seine Arbeit getan, der Mohr kann gehen»). Ця фраза-символ значає споживацьке ставлення до людини, яку спочатку цинічно використовували в будь-яких цілях, а потім, замість подяки, відвернулися від неї.

Кого саме мав на увазі владика Тихон говорячи ВІН, ми не знаємо та можемо допустити, що саме Його Блаженство Митрополита Епіфанія і мав на увазі новоспечений прораб церкви Тихон-Петранюк.

Цю статтю, опубліковану на сайті Тернопільської Єпархії ПЦУ, прокоментувала Наталія ШЕВЧУК, голова Громадського об’єднання «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія»

Владика Тихон – людина з кримінальним шлейфом

Це досвідчений шахрай, відомий гастролер по Луганську, Одесі, Чернівцям, Києву, Івано-Франківську, а тепер і по Тернополю, який спритно вкотре продемонстрував абсолютно робочу схему, як монетизувати церковне майно, будучи єпископом. Це вже не вперше, коли за участі Предстоятеля Церкви (раніше – Митрополита Макарія (Малетича), тепер – Митрополита Епіфанія (Думенка) – церкву позбавляють майна, а в даному випадку – конкретно Тернопільську єпархію. Слава Богу, є ще що продавати після смерті Митрополита Мефодія (Кудрякова).

Якщо землі, монастирі, семінарії не потрібні ПЦУ, то чого в мене має боліти голова за дії злочинного угруповання під прикриттям церкви? Зі свого боку, мною як головою Громадського об’єднання поставлені до відома відповідні правоохоронні органи і громадськість, кримінальне провадження відкрито, а далі справа за слідством і судом.

Ольга Кузан

Щодо нинішнього забудовника – цей чоловік отримав великі ризики повторити долю Ольги Кузан, а владика Тихон – архієрейську долю Мстислава.

Ростислав Гук (Мстислав)

Розумієте, тут така справа, що можна і продати все, і купити всіх, та є над кожним з нас Той, хто утримує життя кожного з нас, а тому для мене, як людини віруючої, очевидним є факт, що у Бога не вкрадеш. Тому можу тільки поспівчувати владиці Тихону в його обмеженості розуміння суті православного життя.

Мені, на відміну від Тихона (Петранюка), пощастило набагато більше: у мене був живий приклад, яким має бути владика. Отже, й не дивно, що воно таке калічне. Життєве кредо Тихона (Петранюка) – вкрав, випив і подався в мандри…

Зверніть увагу на оточення Його Високопреосвященства. До прикладу, отець Василь Божаківський – пам’ятаєте історію зі спаленим BMW? Це що ж потрібно було таке втнути, щоб тобі спалили машину під власним будинком?

Хіба може трапитись така жахлива історія зі священнослужителем, який веде християнський спосіб життя? До речі, востаннє, коли я навідувалась на могилу Блаженнійшого, отець Василь на подвір’я Зеленої Церкви заїздив вже на новенькій чорній BMW. У мене запитання до отця: звідки кошти на такий розкішний парк автомобілів? Чи Вам, дорогий отець, не ту BMW спалили?

Далі дивимося. Під час освяти наріжного каменю під будівництво кафедрального собору був помічений колишній настоятель Церкви Різдва Христового – отець Ігор (Семирозум), відомий перестрілками з вогнепальної зброї, танцями, бійками та пиятикою в барі «СІТІ».

Із сумом у серці мушу констатувати, що таким людям радше капсулу закладати під будівництво виправної колонії, а не під православний собор, адже спосіб життя, обраний таким духовними пасторами, швидше відповідає за ознаками небезпечному злочинному угрупованню, а не православній спільноті.

В час, коли воїни ЗСУ власною кров’ю виборюють у ворога кожен метр української землі, Тихон-Петранюк наживається на її розпродажу, і що найогидніше за потуранням Предстоятеля Православної Церкви України.

Прес-служба Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія