Голова Відділу зовнішніх церковних зв’язків УПЦ МП митрополит Чернівецький і Буковинський Мелетій 9 вересня 2022 року дав інтерв’ю грецькому виданню news-politics, нагадує релігієзнавець Ярослав Коцюба у своєму блозі.

Він традиційно наскаржився на ПЦУ: «У той час, коли всім нам потрібна народна єдність, коли ворог на сході та півдні країни, представники ПЦУ працюють на розкол народу всередині країни».

А от УПЦ МП, виявляється, у єдиному патріотичному пориві «з першого дня війни… устами місцевих єпископів засудила військову агресію Російської Федерації проти суверенної України».

На фото з офіційного сайту УПЦ МП – чинний єпископ Ізюмський і Куп’янський Єлисей (Іванов), який радо співпрацював з рашистськими окупантами і якому «світить» стаття за колабораціонізм.

А цей скріншот – з офіційного сайту УПЦ/ПЦУ. Із фото чинного архієпископа Тернопільського і Бучацького Тихона (Петранюка), який радо співпрацює з рашистськими посіпаками МВД ЛДНР ще з 2014 року під агентурним прізвиськом ФЕРЗЬ. Про це він власноруч у 2016 році написав згоду про співпрацю і якому вже «засвітила» стаття 111 ч.1 КК України за державну зраду. Кримінальне провадження Головне управління Служби Безпеки України в Донецькій та Луганській областях слідчим відділом внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань 22021130000000250 від 03.12.2021 року.

Мовчання обох православних церков дуже схоже на прикривання власних злочинів. Це ніщо інше як співпраця із зовнішнім ворогом та колаборантами. Бездіяльність керівництва в УПЦ МП та УПЦ/ПЦУ щодо колаборантів у власних рядах свідчить, що в українських церквах не вважають співпрацю з російськими окупантами чимось поганим і шкідливим для України. Було б інакше, то такі як Тихон-Петранюк, як мінімум мав бути поза церквою, яку він своєю присутністю серед єпископів лише ганьбить УПЦ/ПЦУ.

Як тут не процитувати Ісуса Христа: «Ваш батько диявол… Він був душогуб споконвіку, і в правді не встояв, бо правди нема в нім. Як говорить неправду, то говорить зо свого, бо він неправдомовець і батько неправді».

Прес-служба Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія