Голова Громадської Організації “ФОНД ПАМ’ЯТІ БЛАЖЕННІШОГО МИТРОПОЛИТА МЕФОДІЯ” Наталія Шевчук, звернулась до Предстоятеля Української Православної Церкви (Православної Церкви України) Блаженнішого Митрополита Київського і всієї України ЕПІФАНІЯ з попередженням про вчинення кримінального правопорушення проти інтересів Церкви архієпископом Тихоном (Петранюком Тарасом Івановичем), керуючим Тернопільсько-Бучацькою Єпархією УПЦ (ПЦУ), а саме ймовірною втратою церковної землі в центрі м. Тернопіль вартістю понад 1 200 000 дол. США.

ПРЕДСТОЯТЕЛЮ УПЦ (ПЦУ)
МИТРОПОЛИТУ КИЇВСЬКОМУ І ВСІЄЇ УКРАЇНИ
ЕПІФАНІЮ

голови ГО “Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія”
Шевчук Наталії Михайлівни

ПОПЕРЕДЖЕННЯ

про вчинення кримінального правопорушення архієпископом Тихоном (Петранюком ) керуючим Тернопільсько -Бучацькою Єпархією УПЦ (ПЦУ)

Я, Шевчук Наталія Михайлівна, голова громадської організації «Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія» (Кудрякова), повідомляю цим зверненням до  Вашого Блаженства, про те, що мені стало відомо про злочин, вчинений за попередньою змовою групою осіб, зокрема, Петранюком Тарасом Івановичем, 19.10.1976 року народження, архієпископом Тихоном – керівником релігійної організації «Управління Тернопільсько-Бучацької Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) (ідентифікаційний код юридичної особи – 25347638), який полягає у розтраті ввіреного чужого майна, а саме 1 гектара в парковій зоні церковної землі по вул.Чернівецька, м.Тернопіль (оціночна вартість на сьогодні понад 12 000 дол. США за 1 сотку) .

Так, до сфери повноважень релігійної організації «Управління Тернопільсько-Бучацької Єпархії Української Православної Церкви (Православної Церкви України) (ідентифікаційний код юридичної особи – 25347638) (надалі – Тернопільсько-Бучацька Єпархія ПЦУ) відноситься розпорядження нерухомим майном, яке належить їй на правах власності або яке передано їй у користування у встановленому порядку.

Земельна ділянка загальною площею 1,0000га (кадастровий номер 6110100000:09:008:0006) по вулиці Чернівецькій у м. Тернопіль (далі – Земельна ділянка), що належить до земель комунальної власності та перебуває у володінні Тернопільської міської ради, була безкоштовно передана на праві постійного користування релігійній організації «Тернопільська єпархія Української Автокефальної Православної Церкви» (ідентифікаційний код юридичної особи – 25347638), правонаступником якої є Тернопільсько-Бучацька Єпархія ПЦУ, в 2014 році, за життя Блаженнішого Мефодія (Кудрякова), Митрополита Київського і всієї України, Предстоятеля Української Автокефальної Православної Церкви у 2000-2015 роках, під будівництво храму Святих Кирила і Мефодія, Духовного Центру Української Автокефальної Православної Церкви.

Поруч із вищезазначеною Земельною ділянкою за замовленням Обслуговуючого кооперативу «Нова Оселя-1» (ідентифікаційний код юридичної особи –  43139296) підрядником, приватним підприємством «Меркурій Вест» (ідентифікаційний код юридичної особи –  39153533), вже ведеться будівництво сучасного житлового комплексу – групи багатоквартирних житлових будинків з вбудованими гаражами та приміщеннями громадського призначення за адресою: вул. Чернівецька, 71, м. Тернопіль.

Петранюк Тарас Іванович, 19.10.1976 року народження, керівник Тернопільсько-Бучацької Єпархії ПЦУ, діючи, можливо, особисто або через представників, зокрема, Кудінову Тетяну Ігорівну, яка представляється юристом Тернопільсько-Бучацької Єпархії ПЦУ, увійшов у злочинну змову із керівниками або представниками вищезазначених або інших обслуговуючих та будівельних організацій, яка полягає у наданні за особисту винагороду даним організаціям частини Земельної ділянки по вулиці Чернівецькій у м. Тернопіль, що належить на праві користування Тернопільсько-Бучацькій Єпархії ПЦУ,  під забудову групи багатоквартирних житлових будинків з вбудованими гаражами та приміщеннями громадського призначення.

Реалізуючи свій незаконний умисел, Петранюк Тарас Іванович, як керівник від імені Тернопільсько-Бучацької Єпархії ПЦУ звернувся до Тернопільської міської ради, власника Земельної ділянки, із проханням надати дозвіл на поділ цієї ділянки на дві частини.

За вищевказаним зверненням Рішенням Тернопільської міської ради від 29 жовтня 2021 року № 8/10/359 надано дозвіл Тернопільсько-Бучацькій Єпархії ПЦУ на поділ Земельної ділянки на дві окремі земельні ділянки площами 0,2288га та 0,7712га.

14 грудня 2021 року до Державного земельного кадастру було внесено зміни про Земельну ділянку, відповідно до яких, Земельну ділянку загальною площею 1,0000га було поділено на дві: земельну ділянку загальною площею 0.7712га (кадастровий номер 6110100000:09:008:0070) та ділянку загальною площею 0.2288 га (кадастровий номер 6110100000:09:008:0069).

У подальшому, одну з двох з вищевказаних земельних ділянок або ймовірно навіть дві, не залишаючи жодну Церкві, керівник Тернопільсько-Бучацької Єпархії ПЦУ пообіцяв передати за винагороду обслуговуючим та будівельним організаціям для забудови групи багатоквартирних житлових будинків.

Таким чином, Петранюк Тарас Іванович, 19.10.1976 року народження, керівник Тернопільсько-Бучацької Єпархії ПЦУ, за попередньою змовою із групою осіб, діючи умисно, ймовірно передав ввірену йому земельну ділянку на користь обслуговуючих та будівельних організацій, чим поліпшив майнове становище даних організацій, які, в свою чергу, не здійснили жодних виплат на користь Тернопільсько-Бучацької Єпархії ПЦУ та власнику, Тернопільській міській раді, а надали винагороду особисто Петранюку Тарасу Івановичу, тобто вчинили злочин, передбачений статтею 191 Кримінального Кодексу України.

Враховуючи вищезазначене прошу, Ваше Блаженство, надати відповідні доручення для перевірки викладеної вище інформації, призначити комісію для запобігання втрати коштовної церковної землі в центрі м.Тернополя де повинен був повстати Духовний центр УАПЦ та Хресна дорога, звернутись до правоохоронних органів з Заявою невідкладно внести відомості про обставини, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення архієпископом Тихоном (громадянином Петранюком Т.І.) та містяться у цьому листі, до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Додатки на 3 аркушах:

1)  Копія Витягу з Державного земельного кадастру про право власності та речові права на земельну ділянку по вул. Чернівецькій у м. Тернопіль (кадастровий номер 6110100000:09:008:0006) на 1 арк.;

2)  Фотографія паспорту об’єкту на групи багатоквартирних житлових будинків по вул. Чернівецькій, 71, у м. Тернопіль на 1 арк.;

3) Роздруківка з офіційного веб-сайту Тернопільської міської ради Рішення Тернопільської міської ради від 29 жовтня 2021 року № 8/10/359 «Про надання дозволу на поділ земельної ділянки за адресою вул. Чернівецька, яка перебуває у постійному користуванні релігійної організації «Управління Тернопільсько-Бучацької єпархії УПЦ (ПЦУ)» на 1 арк.

4) Лист від 30.09.2021 номер 548 за підписом в.о. начальника управління  Захарчук В.В.

«15» 01 2022 року                        Шевчук Н. М.

Затверджені 30.09.2021 містобудівні умови для Тернопільсько-Бучацької Єпархії на будівництво духовного центру, але ще по земельній ділянці на 1га, по старому кадастровому номеру, тобто, можна дійти висновку, що станом на вересень планів по відчуженню не було, а вже потім розділили і ці умови не діють бо такої ділянки вже нема.

ДАЛІ БУДЕ…

Пресслужба Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія