Вселенський Патріарх Варфоломій виголосив програмну промову на конференції “Просіть миру та прагніть до нього”, де обговорювалася роль релігії у забезпеченні світового миру, засуджувався насильство та пропагувалася солідарність.

Промова Вселенського Патріарха Варфоломія на Міжнародній екуменічній конференції з питань миру

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій виголосив програмну промову в п’ятницю, 22 вересня 2023 р., під час відкриття роботи Міжнародної екуменічної конференції з питань миру під назвою «Просіть миру та прагніть до нього», організованої історичним римо-католицьким монастирем І. Паннонхалма в Угорщині. .

Його Святість, говорячи про необхідність досягнення миру між людиною та матеріальним творінням, широко посилався на екологічну теологію, розроблену Вселенським Патріархатом, особливо протягом останніх трьох десятиліть, і яка була джерелом натхнення для Римо-Католицької Церкви, але також для протестантських конфесій і міжхристиянських організацій. Вказуючи на вирішальну роль релігії і, зокрема, міжхристиянського та міжрелігійного діалогу для панування миру у світі, він не оминув засудити застосування насильства в ім’я релігії, наголосивши на необхідності подолання насильство як засіб вирішення суперечок, водночас розвиваючи дух солідарності.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Конференція розпочалася із зачитування надихаючого послання Його Святості Папи Франциска, а перед обідньою перервою відбулася офіційна презентація угорського перекладу книги «Глобальні ініціативи Вселенського Патріарха Варфоломія. Мир, примирення та турбота про створіння» Іероля. Архідиякон Вселенського Престолу п. Іоанніс Хрисавгі.

У другій половині дня Патріарх провів екскурсію бібліотекою та місцями, де зберігаються реліквії монастиря, а пізніше взяв участь у Вселенській Вечірні в католицькій церкві монастиря, під час якої проповідував Боже слово, основу уривків (d’, 7-16) з Першого католицького послання Івана.