17 жовтня Архієпископу Таврійському Вселенському Патріарху Варфоломію було вручено важливе звання під час церемонії в Саламанці. Патріарх звернув увагу на важливі питання міжрелігійного діалогу та миру в світі.

Церемонія нагородження видатної постаті Православ’я

Оголошення Вселенського Патріарха почесним доктором Папського університету Саламанки

Архієпископу Таврійському Його Святості Вселенському Патріарху Варфоломію 17 жовтня уранці було вручено звання почесного доктора теології Папського університету Саламанки під час спеціальної церемонії, яка відбулася у Великій залі історичного навчального закладу РК.

Церемонії були присутні ієрархи, Апостольський Нунцій в Іспанії, посланці Греції в Іспанії та Португалії, дипломати, офіцери іспанських збройних сил, професори університетів та численні інші особистості, а також студенти.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Церемонію очолив єпископ Сьюдад Родріго і Саламанки преп. Хосе Луїс Ретана в присутності ректора Осіола. Сантьяго Гарсіа-Халона, вчена рада, професори та викладачі, а про почесного лауреата говорив професор Теологічної школи Осіол. Фернандо Родрігес Гаррапучо.

Постанову Синоду прочитав ректор, який вручив Патріарху відповідні папіруси та розповів про них.

У своїй промові Його Святість згадав про місію та внесок Вселенського Патріархату в Православ’я, а також про ініціативи, спрямовані на підтримку міжхристиянського та міжрелігійного діалогу з метою миру в світі.

Зокрема, Вселенський Патріарх зазначив:

«Ми всі бачимо трагічні наслідки світу, який відкидає діалог і сприяє розколу. Ми бачимо руйнівний вплив антипатії та конкуренції на життя людей, а також на ресурси планети. Після двох світових війн екуменічний рух набрав обертів століття тому, коли люди прагнули знайти нові способи позитивного та конструктивного спілкування для подолання насильства та ворожнечі, а також націоналізму і сектарства, які століттями ділили церкви та релігії.

Останнім часом ми стали свідками людських жертв і зруйнованого природного середовища через невиправдане вторгнення Росії на суверенну територію України. Це було боляче і трагічно, бачити, як Російська Федерація – за підтримки Російської церкви – забирає життя людей та знищує природні ресурси. Ми спостерігаємо руйнування, інфраструктуру і невинних життів на Близькому Сході, де триває конфлікт через незгоду на співпрацю та мирні угоди. Як люди, ми повинні прагнути співпрацювати та робити компроміси для захисту нашого Творіння та збереження миру.

У минулому ми разом з Папою Франциском намагалися залучити лідерів Ізраїлю та Палестини до діалогу, і ми закликали до незволіканого припинення насильства. Ми віримо, що справжній діалог та мирне співіснування – це ключ до миру».

Джерело: ΟΙΚΟΥΜΕΝΙΚΟN ΠΑΤΡΙΑΡΧEION