Стаття розповідає про драматичні події в Одесі, де під час ракетного обстрілу зазнав серйозних пошкоджень Спасо-Преображенський кафедральний собор, але серед руїн вдалося врятувати Касперовську ікону Божої Матері – покровительку міста. Ікона стала символом виживання, милосердя і надії для мешканців Одеси, нагадуючи про важливість віри та об’єднання в часи біди.

Надія серед руйнацій: Врятована Касперовська ікона Божої Матері стає символом милосердя

Сьогодні вночі, під час ракетного обстрілу, місто Одеса потерпіло втрату важливої історичного святині – Спасо-Преображенського кафедрального собору, який є найбільшим православним храмом міста. Собор, заснований у 1794 році і освячений у 1808 році, стояв як символ віри, спокою та єднання для жителів Одеси протягом багатьох поколінь.

Ракетний удар завдав серйозних пошкоджень кафедральному собору, знищивши вівтарну частину та кілька поверхів. Здавалося б, що вогонь і руїни майже спотворили історичну спадщину міста назавжди. Але серед негоди та спустошення знайшли справжній символ надії – врятовалт Касперовську ікону Божої Матері.

Касперовська ікона Божої Матері є покровителькою Одеси і має велике значення для місцевих православних. Віра в її чудотворну силу та захист супроводжує місто протягом століть, до ікони часто звертаються за допомогою та утіхою в часи біди і негоди.

Після влучання ракети, відкопування під завалами та пожежі здається, що Касперовська ікона Божої Матері залишилася недоторканою. Невеликі пошкодження та дрібні подряпини на поверхні ікони здаються малозначними поруч із величезними руйнаціями, які оточують цей святий артефакт.

Касперовська ікона Божої Матері стала символом виживання і надії в середині спустошення та трагедії. Вона знову нагадує мешканцям Одеси про силу віри та милосердя Божого, яке надає сил у тяжкі часи. Ікону вивезли на безпечне місце, щоб зберегти її недоторканою та продовжити діяти як джерело духовного об’єднання для міста.

Попри трагічні події, мешканці Одеси не здаються. Вони об’єднуються в підтримці та ремонту свого улюбленого кафедрального собору. Крім того, врятована Касперовська ікона Божої Матері стає великим джерелом натхнення та сили для відновлення духовного життя міста.

Ці події нагадують нам про важливість збереження нашої історії та культурної спадщини, що є невід’ємною частиною нашого сьогодення. Касперовська ікона Божої Матері стала світлим символом того, що важливе залишається після руйнування, і вона стане силою, яка згуртує місто, допоможе зцілити рани і побудувати майбутнє на твердих основах віри і єднання.

Ми сподіваємося, що Одеса повернеться до свого колишнього блиску, а Спасо-Преображенський кафедральний собор стане ще міцнішим і прекраснішим завдяки наполегливості та любові одеситів. Врятована Касперовська ікона Божої Матері залишиться покровителькою Одеси і далі буде супроводжувати її на шляху до відродження і розвитку.

Молитва до образу Пресвятої Богородиці «Касперівської»

Пресвята Діво, Богородице Пречиста, міста Одеси і всієї землі Чорноморського краю покрове і заступнице! До тебе припадаємо і поклоняємося перед святою і чарівною іконою Твоєю «Касперівською», бо нею чудові і преславні чудеса твої звершуються. Ти єдина радості наша Заступнице і як Мати Божа можеш всім нам допомоги. Тобі ж Пресвятій і Преблагій Матері Божій вдається мати відвагу умилостивити Сина Твого Христа Бога нашого про спасіння нас грішних у часі війни. Тим же смиренно молимо Тебе, Всемилостива Владичице наша, не погордуй і не відвернись від зітхань наших, але допоможи нам немічним і негідним, зневіреним і озлобленим, хворим і скаліченим, в тому, що руйнує з середини, укріпи в вірі і пом’якши серця. Позбави нас, Преблагословена Мати Господа Нашого Ісуса Христа, від усяких бід і скорбот, від всяких недуг і хвороб, від наглої смерті, від напостей демонських і наклепів злих людей, бо через Тебе і демони зневажуться і всі вороги наші осоромлені будуть. Умоли, Пречиста, Господа зберегти Батьківщину нашу Україну і Українську Православну Церкву в світлі і тиші. Осяй Своїм благословенням, нехай укріпить Господь архієреїв наших православних і пастирів, братію та христолюбиве воїнство з усіма православними християнами. Всіх же нас захисти від усякого зла благістю Твоєю, і утіш милостиво Твоїм відвідуванням кожного, хто уповає на тебе з молитвою. Пресвятая Владичице, молимо Тебе, єретичне повстання відкинь, розсіяних і загублених збери, зведи в єдине Христове стадо всіх та поверни кожного хто заблукав, старість підтримай, юного наверни, вдовиць, сиріт – захисти, хворих зціли і скорботних утіш.
Батьків, дідів та прадідів наших, воїнів-захисників України у місті квіточому та райському – пом’яни і в оселях праведних упокой, з ними ж і нас всіх в покаянні і сповіданні прийми, та й ми з усіма святими прославимо Пречесте і Пресвяте ім’я Отця і Сина і Святого Духа, нині і повсякчас, і на віки вічні. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія