23 липня 2023 року, Одеський Преображенський кафедральний собор став жертвою терористичної атаки російських військових. Ракета влучила в центральний вівтар храму, спричинивши часткове зруйнування будівлі, перекриття трьох нижніх поверхів та значні пошкодження ікон та внутрішнього оздоблення. Одеска єпархія засуджує цей акт агресії, викликаючи обурення та закликаючи до міжнародного співробітництва для захисту культурної спадщини від знищення внаслідок воєнних дій.

Ракетний обстріл призвів до серйозних пошкоджень іконічного православного храму

Пошкоджено Одеський Преображенський кафедральний собор внаслідок ракетного обстрілу російськими військами.

23 липня 2023 року, внаслідок терористичної атаки російських військових на місто Одеса, Спасо-Преображенський кафедральний собор потерпів великі збитки. Ворожа ракета влучила прямо у центральний вівтар цього відомого православного храму, що призвело до часткового зруйнування будівлі собору, перекриття трьох нижніх поверхів та значного пошкодження внутрішнього оздоблення та ікон. Службові приміщення нижньої частини споруди були повністю знищені. Відразу після удару, спалахнула пожежа, але рятувальники швидко змогли локалізувати та загасити вогонь.

На місці події працюють комунальні служби та рятувальники, які проводять рятувальні роботи.

У результаті обстрілу, один з охоронців собору травмувався та отримав необхідну медичну допомогу, його було доставлено до лікарні.

Одеська єпархія категорично засудила цей акт агресії російських військових проти України, особливо терористичний напад на Спасо-Преображенський кафедральний собор, який знаходиться у серці міста Одеса і не повʼязаний з військовими обʼєктами. В цей скрутний час, коли мирні мешканці стикаються з небезпекою та жертвами воєнних дій, така деструктивна атака на символ духовності та культурної спадщини України викликає обурення та заслуговує найсуворішого засудження.

Цей жахливий інцидент ще раз наголошує на необхідності міжнародного співробітництва та припинення насильства для захисту культурних та релігійних об’єктів від знищення під час конфліктів. Втрата такої святині внаслідок воєнних дій є непоправною та непередбачуваною, і суспільство повинно об’єднатися для запобігання подібним трагедіям у майбутньому.