Долати кордони між минулим та сьогоденням, поглибити розуміння вірних – саме про це йдеться у віртуальному дослідженні свят Успіння Матері Божої. Дізнайтеся про глибокий сенс та значення цих двох особливих дат: 7 та 28 серпня. Вивчайте витоки слова “Успіння”, досліджуйте духовну природу переходу до вічності, дізнавайтеся про віру, яка перетворює смерть на спокійний сон. Разом ми знайдемо світлу дорогу до духовної глибини, насичену мудрістю і благодаттю.
Освітлення релігійної спадщини: Два світлі свята Успіння у серпні
В серпні ми відзначаємо два свята Успіння: 7 серпня – Успіння праведної Анни, матері Діви Марії, і 28 серпня – Успіння Пресвятої Богородиці. Успіння – це мирне, праведне завершення земного шляху, смерть без мук, якої удостоїлись Мати та бабуся Господа Ісуса Христа.
Успіння походить від слова «сон», «засинати». В давньогрецькій мові нашому слову «успіння» відповідає ἡ κοίμησις (koimēsis), що є спільнокореневим з дієсловом κοιμάω (koimaō), що перекладається як «спати», «засинати», «спочивати». Цим підкреслюється, що Пречиста Діва Марії та її матір завершили своє земне життя не так, як інші люди: вони не відчули смертних страждань, заснули, мирно відійшли у вічність, умиротворились.
Якщо для звичайної людини завершення земного життя – це смерть, яка розлучає з рідними, відбирає у них все, що вони цінували і чим насолоджувалися, то для благих і праведних завдяки Христовому воскресінню, завдяки божественній перемозі над силою пекла, смерть стає сном тимчасовим, який завершується радістю входження у блаженне вічне життя.
Завершення земного життя Пречистої Діви було мирним, позбавленим суму та страху, адже Вона у цьому світі жила передчуттям благодатної вічності, для Неї цей день був днем єднання з Її Сином у Царстві Небесному. Тому і називаємо цю подію не смертю, навіть не упокоєнням, а саме Успінням.
Церква вчить нас сприймати смерть не просто як кінець існування, а як перехід до вічності. Момент завершення земного життя прийде до кожного з нас і стане точкою відліку нашої подальшої долі. Якою вона буде – залежить від нас самих, від сили нашої віри, наших вчинків та праведності нашого життя. І якщо ми протягом життя земного гідно приготуємо себе для вічності, то і перехід до неї для нас буде легким і мирним, а не лютим і страшним, як для нерозкаяних грішників.
Успіння Пресвятої Богородиці – молитва
У цей день існує багато молитв, за допомогою яких православні звертаються до Матері Божої, але переважають серед них тільки дві:
Молитва про захист
Пом’якши серця наші, Свята Богородиця. Нехай згорять у вогні всі напасті наші, а тіснота в душі покине серця наші. На лик твій дивимося, розділяючи твої страждання і на милосердя сподіваємося. Жахнемося ми від року Твого, та зрадіємо силі твоєї і міцності духу. Прости жорстокість нашу, лише в твоїх силах її приборкати. Про Велика Владичиця, Піднеси молитви наші до Господа і замоли за нас перед Ним гріховні діяння наші. Позбавте нас від смерті раптової і зла всякого. Осяяйте розум наш і проводите нас до спасіння. Сподіваємося в надії в ім’я Царства Небесного в руках Господа, Ісуса Христа і його Пресвятого Духа. Амінь.
Молитва про допомогу
Оспівуємо до милості Твоєї, про Пресвята Матір Божа! Не відвернися від молитов наших, а визволи від бід і нещасть. Єдина читаючи і Блаженна Богородиця Спаси нас! Ти, багатостраждальна Матір Божа, що перевищує по вірі і стражданням всіх, хто живе на землі. Почуй і не покинь нас в хвилини важкі, збережи нас під покровом милосердя і співчуття свого. Лише біля тебе ми знаходимо притулок і тепле заступництво в пітьмі пекельній. Тільки ти маєш дозвіл звернутися до Сина Свого і благати Його про спасіння нашому і перехід в Царство Небесне, де ми будемо оспівувати і славити Сина Твого, Батька Його і тебе, володарку світу на віки віків. Амінь.
Вже за життя Марія зверталася до Господа за кожного, хто потребує допомоги. Перед тим, як відбулося Вознесіння, Матір Божа жила на землі. Тому їй добре відомі всі негаразди і тяжби смертних людей. І кожен грішний вчинок відгукується в її серці стражданнями, і кожен, хто шукає допомоги, знайде її в Святому лику Пресвятої Богородиці.
Соц.медіа