Управління Верховного комісара ООН з прав людини висловило стурбованість щодо дій українських силовиків проти УПЦ Московського патріархату: Звіт про ситуацію з правами людини в Україні за останні пів року. УВКПЛ нагадує про необхідність забезпечення права на справедливий процес та закликає українські органи влади дотримуватись міжнародних стандартів у справі УПЦ МП та забезпечити свободу віросповідання.

Управління Верховного комісара ООН з прав людини висловило стурбованість щодо дій українських силовиків щодо УПЦ МП

Управління Верховного комісара ООН з прав людини висловило стурбованість щодо дій українських силовиків, спрямованих проти УПЦ Московського патріархату. У звіті про ситуацію з правами людини в Україні за останні пів року УВКПЛ нагадало, що у різних містах країни СБУ проводила обшуки в будівлях УПЦ МП, в тому числі в монастирях, офісах та навчальних закладах, що може мати дискримінаційний характер.

До того ж, за даними організації, деякі священнослужителі УПЦ МП під час обшуків були допитані з використанням поліграфа, що може вказувати на порушення їх прав.

УВКПЛ нагадує про необхідність забезпечення того, щоб усі особи, кримінальні звинувачення проти яких висунуто, користувалися всім спектром прав на справедливий судовий розгляд. Право на справедливий процес є одним із основних прав людини, яке забезпечується міжнародними договорами та конституцією України.

Такі дії можуть створити загрозу для свободи віросповідання та порушити права віруючих на свободу віри та дискримінацію на релігійній основі. УВКПЛ закликає українські органи влади забезпечити дотримання прав людини та міжнародних стандартів у справі УПЦ МП.

УПЦ МП є однією з найбільших релігійних громад України та має значний вплив на духовне життя країни. Органи влади повинні забезпечити дотримання прав віруючих та не допускати порушення їх прав на свободу віросповідання та релігійну свободу. Дії силових структур повинні бути пропорційними та не порушувати права та свободи віруючих.

Україна є членом Організації Об’єднаних Націй та зобов’язана дотримуватись міжнародних стандартів у галузі прав людини, зокрема, в сфері релігійної свободи. УВКПЛ підкреслює необхідність дотримання принципів правової держави та захисту прав людини, що є головними принципами демократичного суспільства.

Отже, українські органи влади повинні вжити всіх необхідних заходів для забезпечення прав віруючих на свободу віросповідання та релігійну свободу, а також запобігати дискримінації на релігійній основі. Важливо забезпечити дотримання принципів правової держави та захисту прав людини в Україні.