У цей день ми згадуємо мученика Юліана – християнина, який залишився вірним Богові навіть під час жорстокого гоніння на християн часів імператора Діоклетіана. Ця історія розповідає про Юліана та його матір, які відважно стояли за своїми переконання та віру.

29 березня – день мученика Юліана.

Святий походив із м. Аназарва (Кілікія, Мала Азія). Він був сином сенатора-язичника, а мати, Аскліпіодора була християнкою. Овдовів, Аскліпіодора із сином переїхала до Тарса, тому свт. Іоанн Золотоуст називає Юліана «співгромадянином» апостола Павла. У Тарсі вона хрестила сина і виховала у християнському благочесті.

Коли святому виповнилося 18 років, імператор Діоклетіан (284-305) почав гоніння на християн. Серед інших був схоплений і святий Юліан. Його привели до правителя Маркіана на суд, де довго вмовляли зректися Христа. Ні катування, ні погрози, ні обіцянки дарів та почестей не могли схилити благочестивого юнака до принесення язичницьких жертв та зречення Христа.

Святий сповідник залишався непохитним у твердій вірі. Цілий рік мученика водили містами Кілікійської області, в кожному з них допитували і жорстоко катували, після чого кинули до в’язниці. Мати святого Юліана йшла за сином і молилася, щоб Господь ще більше зміцнив його у вірі та подвигу. У місті Егеї під приводом переконати сина принести жертву ідолам, вона просила правителя дозволити їй відвідати в’язницю. Три дні вона провела у в’язниці зі сином, благаючи його бути твердим до кінця.

Святий Юліан знову постав перед правителем. Думаючи, що мати переконала сина коритися імператорському указу, правитель почав хвалити її розсудливість. Несподівано свята Аскліпіодора сміливо сповідала себе християнкою. Святий мученик Юліан так само безстрашно і мужньо викривав язичницьке багатобожжя. Тоді правитель наказав відрубати матері ступні ніг через те, що вона супроводжувала сина з Тарса. Свята мучениця померла від завданих ран. Мученика Юліана зашили в мішок, наповнений піском та отруйними гадами, і кинули в море. Мученицька смерть його настала близько 305 року.

Молитва до святого Юліана

О святой Юліане, наш заступнику перед Богом, ти, що шукав Божої мудрості та любові, щоб ділитися нею з іншими, вислухай наші молитви.

Ми благаємо тебе, молися за нас перед Божественною Трійцею, щоб ми могли наслідувати твій приклад і стати людьми віри та милосердя.

О, святий Юліане, ти, що був сильним та відважним свідком Христа, захисти нас від усякого зла, і допоможи нам знайти силу та мужність, щоб відстоювати свої переконання та істину віри, навіть у важкі моменти нашого життя.

Молися за нас, щоб ми могли знайти спокій, милість та благодать Божу, і щоб наші дії та слова завжди прославляли його ім’я.

О, святий Юліане, захищай нас від усякої хвороби та страждання, і підтримуй нас у наших труднощах та проблемах. Нехай твоя благодать допоможе нам у нашому духовному зростанні та на шляху до спасіння.

Ми благаємо тебе, святий Юліане, щоб твоя молитва до Бога за нас була почутою та прийнятою, і щоб наші серця заповнились миром, любов’ю та сподіванням.

Амінь.