Уперше після переходу до Православної церкви України, священнослужителям не давали увійти до храму в Івано-Франківську через спротив вірян УПЦ Московського патріархату. Міський голова закликає поважати релігійну свободу та права людини, а не допускати проявів нетерпимості та насильства.

Конфлікт навколо власності храму між УПЦ МП та ПЦУ/УПЦ в Івано-Франківську залишається актуальним попри офіційну зміну власника

Сьогодні, 29 березня, у Івано-Франківську відбулася перша служба Православної церкви України в храмі, який раніше належав до УПЦ Московського патріархату. Проте, віруючі зустріли спротив від вірян УПЦ МП, які стояли на вході до храму та не дозволяли священнослужителям УПЦ/ПЦУ потрапити всередину. Невідомі також заварили ворота до храму та розпилили сльозогінний газ.

Це сталося попри те, що храм офіційно належить Православній церкві України. Мер Івано-Франківська, звернувшись до громадян у своєму офіційному Facebook-акаунті, відзначив це як “останній храм в Івано-Франківську, який належав до УПЦ Московського патріархату”.

Не можна допустити, щоб такі акти насильства та нетерпимості відбувалися в нашому суспільстві, особливо коли мова йде про релігійну свободу та права людини.

Кожна людина має право на вірування та на обрання своєї церкви. Тому, ми закликаємо всіх громадян, незалежно від їхніх релігійних переконань, поважати права та свободи інших людей та не допускати будь-яких проявів нетерпимості та насильства.

Ми сподіваємося, що правоохоронні органи проведуть розслідування цих подій та винесуть відповідні судові рішення щодо осіб, які порушили закон. Важливо забезпечити, щоб всі громадяни України мали можливість свобІдно вірити та практикувати свою релігію, а релігійні заходи відбувалися в атмосфері миру та злагоди. Необхідно пам’ятати, що Україна є багатонаціональною та багатоконфесійною країною, і тому повинна поважати культурну та релігійну різноманітність своїх громадян.

Ці події є доказом того, що потрібно більше звертати увагу на просвіту та підвищення рівня культури в суспільстві. Недостатні знання та розуміння можуть призвести до конфліктів та нетерпимості, яка не має місця в нашому суспільстві.

Отже, нам потрібно працювати над тим, щоб створити атмосферу поваги та взаєморозуміння між представниками різних релігій та культур. Тільки тоді ми зможемо стати ще сильнішими та об’єднаними в різноманітності нашої країни.

Закликаємо всіх громадян України до поваги до релігійних переконань та прав інших людей, а також до підтримки утвердження православ’я в Україні. Ми повинні бути злагодженими та демократичними, тільки тоді наша країна зможе стати сильнішою та перспективною для європейської спільноти у відповідності міжнародних норм та законодавчих актів.

Автор: голова ГО Наталія Шевчук