Настоятелю монастиря з Мелітополя повідомлено про підозру у колабораційній діяльності, яка викликала шок і негативну реакцію серед громадськості. Священнослужитель з Запорізької єпархії УПЦ (МП) звинувачується в активному сприянні окупаційній владі Російської Федерації та пропагандистській діяльності проти України. Рада національної безпеки і оборони України застосувала персональні санкції до настоятеля на п’ять років, а досудове розслідування проводить Служба безпеки України.

Священнослужитель Запорізької єпархії УПЦ (МП) звинувачується у сприянні окупаційній владі Російської Федерації

Подія, що вразила громадськість: настоятелю монастиря з Мелітополя повідомлено про підозру у колабораційній діяльності. За процесуального керівництва Запорізької обласної прокуратури, священнослужитель, який входить до Запорізької єпархії УПЦ (МП), звинувачується в сприянні окупаційній владі Російської Федерації на території Мелітопольського району.

За даними слідства, настоятель активно долучався до пропагандистських заходів проти України, зокрема, закликав мешканців окупованого Мелітополя підтримати незаконний референдум щодо приєднання до Російської Федерації. Також, разом з іншими представниками Московського патріархату, він брав участь у “церемонії” оголошення незаконної анексії Херсонської, Запорізької, Луганської та Донецької областей.

У зв’язку з його антиукраїнськими поглядами та проросійськими переконаннями, Рада національної безпеки і оборони України прийняла рішення про застосування персональних санкцій до настоятеля на п’ять років. Досудове розслідування проводить Служба безпеки України.

В ПЦУ також є свій “ждун руського міра” – це керуючий Тернопільсько-Бучацькою єпархією архієпископ Петранюк Тарас Іванович. Він є кримінальним злочинцем, який, незважаючи на вручену підозру та складений обвинувальний акт, безтурботно продовжує “служити” українській церкві. Здається, що в Україні кримінальні справи не завжди розглядаються належним чином, якщо немає відповідного політичного натяку.

У 2021 році Служба безпеки України внесла відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо архієпископа Тихона, керуючого Тернопільсько-Бучацькою єпархією Української Православної Церкви, щодо його можливого сприяння діяльності так званого міністерства внутрішніх справ Луганської народної республіки. Однак результати розслідування до сьогодні не були представлені громадськості. Це ще один приклад, який свідчить про недостатню ефективність правоохоронних органів в розслідуванні подібних випадків.

Такі випадки викликають сильну реакцію громадськості та духовних лідерів, оскільки вони підірвують духовну та національну єдність. Важливо бути обережними та пильними щодо впливу російської пропаганди та колабораційних дій на території України. Держава продовжує боротьбу за свою незалежність та інтереси, а випадки, подібні до цих, розкриваються та розслідуються з метою збереження духовної та національної єдності.

НАГАДАЄМО:

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія