Після 9 місяців боротьби громада Требухова в Броварському районі Київщини отримала перемогу у спорі про перехід до Православної Церкви України. З серпня минулого року на зборах майже 1000 осіб обговорювали цей питання, але до вчора у церкві продовжували відбуватися служби лише на російській мові, що викликало протести віруючих. Однак тепер молитва звучить українською мовою, а віруючі можуть знову приходити до храму.

Громада Требухова перемагає у спорі про перехід до Православної Церкви України

У одній з найбільших церков на Київщині – у селі Требухів Броварського району – відтепер молитва звучить українською мовою, а віруючі після 9 місяців боротьби можуть приходити до храму. З серпня минулого року, коли відбулися збори щодо переходу до Православної Церкви України (ПЦУ), на яких було майже 1000 осіб, і до вчора йшла важка боротьба громади. Одного разу в церкві навіть відбувся молебень представниками ПЦУ, але їх знову витіснили. У церкві з жовтня майже не відбувалося служб, а на її територію могли потрапити лише прихожани Української Православної Церкви Московського патріархату (УПЦ МП) у кількості декілька десятків. Інші 6500 требухівців були позбавлені такої можливості.

“До питання – чому немає масових переходів із МП в ПЦУ. Нинішнє законодавство дає змогу, наприклад, як у даному випадку, 10% громади 9 місяців блокувати процес переходу. А якби ще був саботаж місцевих органів влади, як це є на сході чи півдні країни, то громада роками б стояла під храмом. Тому люди й чекають.
Недоліки закогодавства підсилюються потужною фінансовою підтримкою (адвокати, судова система тощо), яку централізовано отримують прихильники УПЦ МП від усяких новинських і т.п. українофобів.
Роль Антонія Паканича у цих процесах, погоджуюся із автором допису, визначальна. Цей ” сірий кардинал” української політики дуже недооцінений нашими органами безпеки”- Олександр Саган

Дуже показовим було святкування Пасхи, коли до УПЦ в церкву прийшло всього 120 осіб, за даними Нацполіції, а до священика ПЦУ, який проводив службу під відкритим небом, зібралося більше 1000 людей.

Для загального розуміння: події в Києво-Печерській Лаврі та у Требухові дуже пов’язані між собою, оскільки за ними стоїть керівник справами УПЦ МП та очільник Бориспільської єпархії, підсанкційний Антоній Паканич.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія