У цей день Церква вшановує пам’ять святителя Мефодія Патріарха Константинопольського, видатного захисника ікон та борця проти іконоборчої єресі. Святитель Мефодій, народившись у багатій родині у Сицилії, прийняв монаший постриг і віддав своє життя служінню Богу. Його мученицький шлях та відвага у боротьбі за віру зробили його символом самовідданості та світлом надії для нащадків. Вшановуючи пам’ять святителя Мефодія, ми прагнемо до миру та єдності у Церкві.

Вшановання пам’яті святителя Мефодія, патріарха Константинопольського

27 червня Церква вшановує пам’ять святителя Мефодія Патріарха Константинопольського, відомого своєю боротьбою проти іконоборчої єресі. Народившись у Сицилії у багатій родині, святитель Мефодій змінив своє життя, прийнявши монаший постриг. Під час правління іконоборця Лева Вірменина, він обіймав високу посаду апокрисіарія та здійснював дипломатичні місії, у тому числі до Рима. Повернувшись, він невпинно боровся проти іконоборчої єресі та піддавався переслідуванням з боку імператорів.

Утім, після зміни влади святий Мефодій знову отримав свободу і продовжив свою місію захисту православ’я. Він був засланий на острів Антігон, де, відокремлений від світла сонця, мучився сім років до смерті імператора Феофіла. Після смерті Феофіла, його мати, блаженна цариця Феодора, прагнула знищити іконоборчу єресь і відновила шанування ікон. Святий Мефодій був обраний патріархом Константинополя та провів Помісний Собор, що відновив іконошанування та визначив першу неділю Великого посту як свято перемоги православ’я.

Святитель Мефодій залишив по собі “Чин православ’я”, який досі виконується в першу неділю Великого посту. Його мученицький шлях та постійна боротьба за віру роблять його прикладом самовідданості та відваги для нащадків. У цей день, ми вшановуємо пам’ять святителя Мефодія та молимося за мир і єдність у Церкві.

Молитва до святителя Мефодія:

Святителю Мефодію, молитвою твоєю низпадаю до тебе, як до великого заступника і сповідника православної віри. З подякою вшановую твою святу пам’ять і з вірою звертаюсь до тебе у потребах мого життя.

О, святителю Мефодію, ти, який невпинно боровся проти іконоборчої єресі і захищав шанування святих ікон, прийми мої молитви та прошу тебе передстати за мене перед Господом.

Моли, святителю Мефодію, за нас, що знаходимося в спокусах та випробуваннях, щоб ми зберегли віру в Христа недоторканою і підтримували духовну єдність з Церквою Православною. Проси за нас, щоб ми могли встояти перед спокусами сучасного світу та зберегти чистоту нашої душі.

О, великий святителю Мефодію, ти, який своїм життям прикладав велике значення до пізнання і проповідування істини, молись за нас, щоб ми зрозуміли глибину святої віри та збагатилися духовним знанням. Поможи нам долати невіру і спокуси, щоб наші дії завжди були віддані Богові і сповнені любові до наших ближніх.

Святителю Мефодію, прийми наші молитви та заступництво перед Господом. Допоможи нам у наших потребах і потребах усіх, хто з вірою звертається до тебе. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія