21 квітня світ відзначає день святителя Келестина, папи Римського з 422 по 432 рік. Цей святий є одним з найбільш визначних діячів Християнської Церкви, який відзначився своєю боротьбою з єресами та роботою над зміцненням ієрархії та організації структур Церкви. Його життя та спадщина залишили помітний слід в історії та були прикладом для багатьох поколінь віруючих.

Життєвий шлях та служіння святителя Келестина – видатного діяча Християнської Церкви

21 квітня щороку відзначається день святителя Келестина, папи Римського з 422 по 432 рік. Цей святий є одним з найвидатніших діячів Християнської Церкви, який за свій короткий понтіфікат встиг зробити багато для захисту православної віри.

Святитель Келестин народився в Римі в середині IV століття, отримавши хорошу освіту та відзначаючись своїми високими здібностями та глибокими знаннями. Він був надзвичайно ревний у своєму служінні Господу, вивчав Святе Письмо та богословські питання, завжди був готовий допомогти бідним та потребуючим.

Коли святитель Келестин був обраний на посаду папи Римського, в Християнській Церкві виникла єресь Несторія, яка ставила під сумнів божество Христа та його єдність з Богом. Святитель Келестин був одним з найголовніших ворогів цієї єресі, і його роль у засудженні несторійського вчення на Помісному Соборі в Римі в 430 році була величезною.

Після Собору святитель Келестин написав послання святителю Кирилу, архієпископу Олександрійському, в якому вказав, що Несторій має відмовитись від свого лжевчення, або ж буде відлучений від Церкви. Крім того, він направив низку послань іншим Церквам, в яких викривав несторіанську єресь.

Святитель Келестин віддавав велику увагу проповіді і розширенню духовного впливу Церкви, пропагував бідність і простоту життя, та активно допомагав бідним та потребуючим. Він також докладав зусиль для зміцнення ієрархії Церкви та покращення організації її структур.

Помер святитель Келестин у 432 році, але його спадщина залишилась на довгі роки в історії Християнської Церкви. Він був визнаний святим у 17 столітті, а його день святкування щороку вшановується 21 квітня.

Загалом, святитель Келестин був видатним діячем Християнської Церкви, який віддавав життя служінню Господу та захисту православної віри. Він залишився в історії як один з найвизначніших пап Римського та був прикладом для наслідування для багатьох поколінь віруючих.

Молитва до святителя Калестина, захисника від крадіжок та пожеж:

О, святителю Калестине, ти, який мав благодать пізнати Ісуса Христа особисто і бути призначеним Його послом, молюся до тебе зі скромним серцем і прошу твого захисту.

Захисти моє майно від крадіжок та збережи його від пожеж. Я прошу тебе, захисти мене від усякої шкоди та зла, що можу зазнати я, чи мої близькі.

Допоможи мені зберегти мою віру та бути послушним Божій волі, як ти був смиренний покликанню, яке було доручене тобі.

І, нарешті, святий Калестине, молю тебе, щоб ти здійснив моє прохання (назвіть своє прохання). Я вірю в твій могутній захист та потужну молитву. Амінь.

Джерело – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія …