Дізнайтеся про життя та мученицьку смерть святого Юліана Тарсійського, який став символом непохитної віри та мужності перед лицем переслідувань за християнство. Його приклад надихає вірян дотримуватися своїх переконань незалежно від труднощів, з якими вони можуть зіткнутися.

Вшанування пам’яті мученика Юліана та його приклад для християнства

4 липня, православні християни вшановують пам’ять мученика Юліана Тарсійського. Цей святий мученик, який народився в малоазійській провінції Кілікія, став символом непохитної віри та мужності перед лицем переслідувань за християнство.

Юліан був сином сенатора-язичника, але його мати була християнкою. Після смерті батька, мати переселилася до міста Тарса, де виховала свого сина відповідно до християнських цінностей. Коли Юліану виповнилося 18 років, імператор Діоклітіан розпочав гоніння на християн.

Хоча мученикам пропонували відмовитися від своєї віри і зречися Христа, Юліан відмовився від цих компромісів навіть під час важких катувань і погроз життю. Його мати завжди була поруч, підтримуючи його духовно та молитовно.

Упродовж року святого водили містами Кілікійської області, де Юліана допитували та жорстоко катували, а потім кидали до в’язниці. Мати святого супроводжувала його, залишаючись міцною у вірі та молитвах.

Пізніше, Юліан знову опинився перед правителем. Він сподівався, що мати переконала свого сина покоритися імператорському указу, але замість цього свята сама відважно визнала себе християнкою. Святий Юліан так само безстрашно й мужньо розкривав брехливість язичницького багатобожжя. За це правитель наказав відрубати матері святого ступні ніг через її вірний і постійний супровід сина. Мати мученика померла від отриманих ран.

Тіло святого Юліана було поховане з честю однією благочестивою олександрійською християнкою після того, як його зашили в мішок з піском та отруйними зміями та кинули в море. Мученицька смерть Юліана настала близько 305 року.

Мученик Юліан Тарсійський служить нагадуванням про відвагу та жертовність, яку проявляли ранні християни в обличчі переслідувань. Його приклад надихає вірян дотримуватися своїх переконань незалежно від труднощів, з якими вони можуть зіткнутися. Святий Юліан став символом християнської віри, що не знає страху перед лицем переслідувань та заслуговує нашої повної шани та пошани.

Молитва до святого Юліана Тарсійського:

О, святий Юліане Тарсійський, мужній мученику і прихильнику Христової віри, звертаюсь до тебе з глибокою повагою і проханням. Ти, хто витримав переслідування і катування ради Христа, виявивши непохитну віру і відданість, будь ласка, прийми мої молитви.

Святий Юліане, ти став прикладом відваги і жертовності перед лицем переслідувань. Твоя незламна віра надихає нас сьогодні, коли ми зіштовхуємось з випробуваннями і труднощами у своєму вірному шляху. Допоможи нам зміцнити нашу віру, нехай вона буде міцною і нескоренною в усіх перипетіях життя.

Святий Юліане, ти, хто мав особливу благодать у серці, молись за нас перед Богом. Благаю тебе, вступись за нас до Небесного Отця і отримай для нас милість, яку так потребуємо. Допоможи нам подолати наші власні слабкості і виклики, щоб ми могли жити заслужено і праведно, життям у Божій благодаті.

Святий Юліане Тарсійський, молися за нас і прийми наші прохання. Допоможи нам бути сильними вірою, надією і любов’ю, і даруй нам ту жертовність і відданість, яку ти виявив у своєму житті. Нехай твій благословенний приклад провадить нас до вічного життя у Божій присутності. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія