У цей 17 серпня ми вшановуємо пам’ять святого мученика Єлевферія, знатної постаті Візантійської імперії, який віддавав перевагу вічним цінностям над земними благами. Його віра, моральність та самовідданість стали невичерпним джерелом натхнення для нас, спонукаючи нас пробуджувати в собі силу віри та відданості.

17 серпня – День вшанування пам’яті відданого мученика Єлевферія

Святий мученик Єлевферій Кувікуларій, бувши знатною та достатньою постаттю (кувікулярієм) при дворі Візантійської імперії, відзначився своєю високою моральністю та незвичайною самозаперечливістю. Навіть обдарований усіма палацовими привілеями, Єлевферій не захотів втратити себе у мандрівці земних добр. Він завжди мислив про вічне та безсмертне, намагаючись жити у відповідності з цінностями віри.

Єлевферій прийняв Святе Хрещення, і відтоді його життя наповнювали псалми та благочестя, а також невтомна допомога іншим. Однак один із його рабів, керуючись злим намірам, доніс імператору про вірність та послух Єлевферія Богу. Імператор намагався змусити мученика відмовитися від віри, але невдались всі спроби. За це він наказав знеславити Єлевферія публічно, а після цього обезголовити його. Його тіло було віддано поживі псам та птахам.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Однак тіло Єлевферія було врятоване від запланованого образи і поховане священиком-християнином з належними почестями та повагою.

Світло мученицької віри, безкорисливості та глибокої самовідданості, яке сяє у житті святого Єлевферія, залишається невичерпним джерелом натхнення для нас. В цей особливий день ми вшановуємо його пам’ять і прагнемо взяти з його життєвого шляху приклад, пробуджуючи у собі силу віри та відданості.

Нехай святого мученика Єлевферія береже та вдихає в наші серця віра в вічні цінності та милосердя.

Молитва до святого мученика Єлевферія:

Святий Єлевферію, мученику Христовий,
Ти, що світло віри ніс в серці своєму,
Заслужив славу та небесний вінець,
Приносим подяку, знаючи твою велику подвижнецьку працю.

Молимося тобі, святий мученику,
Захисти нас своєю молитвою в небі,
Допоможи нам на землі жити у вірі,
І твоїм прикладом наповнювати наше життя світлом віри, надії та любові.

Святий Єлевферію, молимо тебе сердечно,
Нехай твоя молитва вознесеться до небес,
Даруй нам віру, міцну і тверду,
Щоб пам’ятаючи твій вічний приклад, ми були гідними опіки твоєї святої. Святий мученику Єлевферію, моли Бога за нас! Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія