Святий Ісидор, мученик III століття, вшановується 27 травня. Він є прикладом віри і відданості Богу, живучи на острові Хіос. Не зраджуючи своїм християнством, він відмовився відступити від віри навіть під загрозою мук і смерті. Його мужність і відданість стали невмирущим свідченням християнських цінностей.

Життя і смерть святого Ісидора на острові Хіос

Святий мученик Ісидор вшановується 27 травня і є прикладом віри і відданості Богу. Життя святого Ісидора, який жив у III столітті на острові Хіос, вражає своєю мужністю та відданістю принципам християнства.

У той час імператор Декій видав указ, що всі здатні до військової служби молоді люди мають бути переписані. Святого Ісидора, який був благочестивим християнином, прийняли до полку воєначальника Нумерія. Він жив згідно з християнськими цінностями, уникаючи язичницьких звичаїв і зберігаючи свою віру незаплямованою.

Згодом, імператор видав ще один указ, вимагаючи воїнам поклонятися язичницьким богам і приносити жертви. Всі, хто не виконував цього наказу, були засуджені на муки і смерть. Сотник, який знав про віру Ісидора, повідомив Нумерію про його християнство. Відбувшись перед воєначальником, святий Ісидор сміливо сповідав свою віру в Христа і відмовився відступити від неї.

Нумерій намагався переконати святого, що він повинен слухатися імператора, щоб уникнути мук і смерті. Але Ісидор відповів, що його єдиним покровителем є Христос, і він готовий віддати своє життя за свою віру. За це Ісидор був підданий жорстоким катуванням, проте він не зрадив своїх переконань. Навіть після того, як йому відрізали язик, він продовжував прославляти Христа.

Нумерій, здивований його мужністю, втратив мову і видалив наказ відсікти голову Ісидорові. З великою радістю і покорою святий Ісидор прийняв свій смертний вирок, прославляючи Бога. Його смерть сталася в 251 році. Хоча Ісидорове тіло спочатку було кинуте без поховання, його друг, таємний християнин Амоній, врятував його та забезпечив гідне поховання.

Святий мученик Ісидор вважається прикладом віри і мужності для християнської спільноти. Його життя показує нам, як важливо залишатися вірними своїм принципам і бути готовими йти на жертву заради віри в Бога. Його відданість і незламна воля стали невмирущим свідченням християнських цінностей і прикладом для нас у нашій сучасній добі.

Молитва до святого Ісидора:

О, святий Ісидоре, мужній мученику Христовий,’
Ти, який вірою і відданістю пережив випробування,
Знаходячись перед ворогами Христової Церкви,
Просимо тебе, будь нашим заступником і помічником.

Всесильний Боже, благоволи прийняти наші молитви
І посередництво святого Ісидора перед Тобою,
Хто обдарований твоєю благодаттю і милосердям.

Святий Ісидоре, моли за нас і наші потреби Бога,
Допоможи нам вірно послідувати прикладу твоєї віри,
Щоб ми завжди залишалися міцними вірними християнським основам..

О, святий Ісидоре, наш покровителю,
Просимо, моли за нас перед престолом Божим,
Щоб ми отримали благодать і відповідь на наші молитви.

Амінь.

Звертайтеся до святого Ісидора з щирим серцем і вірою, і він буде приносити ваші молитви до Божого престолу.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія