18 квітня відзначається день святої Феодори Солунської – монахині, яка жила молитовно і допомагала бідним, отримала дар чудотворення та стала важливим прикладом духовної самовідданості. Підтримувана вірою та послушностю Богові, святі мощі Феодори продовжують допомагати людям і до сьогодні.

День святої Феодори Солунської: життя монахині, яка прославилась чудесами та милосердям

Відзначається 18 квітня день святої Феодори Солунської – монахині, яка прославилась своїми чудесами і милосердям.

Преподобна Феодора народилась на острові Егіна в християнській родині. У дорослому віці вона одружилася і народила дочку. Коли сарацини напали на їх місто, сім’я переїхала до Солуні. Тут Феодора віддала свою дочку в монастир, а сама згодом прийняла чернецтво.

Преподобна Феодора жила молитовно, постійно віддаючи час молитві, посту і посильному допомоганню бідним. За життя вона отримала дар чудотворення, а після смерті від її мощей витікало миро, що лікувало людей від різних хвороб.

Згідно з легендою, коли ігуменка монастиря померла, труну з її тілом хотіли поставити поруч з труною святої Феодори. Однак, преподобна, немов жива, самовільно змістилась, щоб поступитись місцем своєї начальниці, демонструючи приклад смирення.

У 1430 році, під час турецької окупації Солуні, святі мощі преподобної Феодори були роздрібнені на частини, але це не завадило її послузі людям. Її наслідують і сьогодні, прагнучи жити молитовно та зі служінням іншим. Свята Феодора Солунська залишається важливим прикладом духовної самовідданості та вірної послушності Богові.

Молитва до святої Феодори Солунської

О, преподобна мати Феодоро, молись до Господа нашого Ісуса Христа за нас, щоб він дав нам благодать приймати з терпеливістю всі перешкоди життя, які нам покладені на долю.

Молись до нього, щоб він освітив наші серця і надав нам сили, щоб витримати спокуси та іспити нашої віри. Прошу тебе, свята Феодоро, заступайся перед Богом за наші душі, щоб ми завжди залишалися на шляху духовного зростання і служіння нашим братам та сестрам.

О, свята Феодоро, ти, хто мав благодать лікувати і зціляти хворих, молись до Господа, щоб він зцілив наші душі від уразливості та слабкості, і надав нам здоров’я і силу, щоб ми могли служити йому та нашим братам та сестрам.

О, преподобна Феодоро, будь нашим прибічником і заступником, щоб ми завжди мали тебе як свою захисницю, і щоб ти допомагала нам у нашому житті і нашому духовному зростанні. Амінь.