Свято-Стрітенська громада села Прутівка ухвалила рішення про перехід до Православної Церкви України, залишивши Московський Патріархат.

Парафіяни села Прутівка обрали автокефальну церкву

17 жовтня 2024 року Житомирсько-Овруцька єпархія Православної Церкви України прийняла нову релігійну громаду до свого складу. В Єпархіальному управлінні єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, у супроводі Романівського благочинного протоієрея Івана Майки, зустрівся з представниками Свято-Стрітенської релігійної громади села Прутівка, яку очолює настоятель протоієрей Микола Кобилинський.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Громада одноголосно ухвалила рішення про вихід з підпорядкування московського патріархату та приєднання до Помісної Православної Церкви України. Це рішення було прийнято на загальних зборах, і громада на чолі з настоятелем офіційно послідувала Томосу про автокефалію.

Єпископ Паїсій висловив подяку і привітав громаду з таким важливим кроком. Він видав відповідні укази та посвідчення про прийняття громади до складу Житомирсько-Овруцької єпархії Православної Церкви України. Це рішення зміцнює зв’язок між парафіянами та помісною церквою, надаючи їм змогу вільно розвивати свою духовну діяльність в умовах автокефальної церкви.

Протоієрей Микола Кобилинський зазначив, що цей крок є природним продовженням прагнення громади бути частиною незалежної Української Церкви, яка працює на благо вірян і суспільства.

Джерело: Житомирсько-Овруцька єпархія ПЦУ