У Вселенському Патріархаті, 1 вересня 2023 р., святкують Indictus, початок церковного нового року, і моляться за природу разом із Патріархом Варфоломієм.

Вселенський Патріархат відзначає Indictus та молиться за екологічний захист

Свято Індиктуса у Вселенському Патріархаті

З особливою пишнотою, згідно з багатовіковим церковним порядком і традицією, у п’ятницю, 1 вересня 2023 р. , у Вселенському Патріархаті відзначається початок Indictus – церковного нового року – і Синагога Пресвятої Богородиці Паммакарістської. , свята ікона якого зберігається в Пансептському Патріаршому храмі. Мати-Церква присвятила цей день, починаючи з 1989 року, молитві за захист навколишнього природного середовища.

А.Т. Панагіотіс Вселенський Патріарх Варфоломій відслужив Божественну Літургію, співслуживши його АМ Митрополит Київський і всієї України Епіфаній та прп. Ієрархи Халкідонського старця пана Еммануїла, старійшини Дерки пана Апостолоса, старійшини князів пана Димитрія, Вріулонського пана Пантелеймона, Дервіського пана Езекіїля, анеонського пана. Макарій, Філадельфійський, пан Мелітонос, Севастійський, Серафим, Міріофітський і Перістасейський, Іреней, Хризостом Мірський, Нікіта Тіатирський і Британський, Ігнатій Деметрійський і Алмірський, п. Теодоріт з Лаодикії, п. Теоліпт з Іконії, п. Андреас з Аркалохорі, Кастеллі і Віанни, п. Євангелос із Сард, п. Кирило Родоський, Вінніпег, п. Іларіон, Крініс, п. Кириллос, Біла Церква, п. Ефстратій, Нубія, пан Савва, Калліополь і Мадіто, пан Стефанос, Америка, пан Елпідофор, Кідонія, пан Афінагор, Пісідія, пан Йов, Сіліврія, пан Максимос, Смірна та ін. Варфоломій, Імброс і Тенедос пане Кириллос, Ієрапитні і Сітіас пане Кириллос, Іспанія і Португалія пане Віссаріонос, Сорок церков пане Андреас і Франція пане Дімітріу.

У своєму Посланні Вселенський Патріарх, яке зачитав Головний Секретар Священного Синоду Паносіол. Архімандрит пан Григоріос висловлює своє задоволення , «оскільки остаточно зрозуміла безпосередня актуальність екологічних і соціальних проблем, а саме той факт, що знищення природного середовища в першу чергу впливає на бідних людей землі. Поєднання екологічних і соціальних дій є надією на майбутнє, оскільки тільки тоді є сталий розвиток і прогрес, коли ми одночасно піклуємося про цілісність створеного та захист людської гідності та прав».

Тоді Його Святість зазначає: «Характерно, що сьогодні наголошується на необхідності «екологічної експансії» прав людини. Говорять навіть про «четверте покоління» прав після індивідуальних і політичних, соціальних і культурних прав і прав солідарності, що стосується забезпечення екологічних умов. Боротьба за права людини не може ігнорувати той факт, що їм загрожує зміна клімату, відсутність питної води, родючого ґрунту та чистої атмосфери, а також «деградація довкілля» загалом. Наслідки екологічної кризи повинні вирішуватися насамперед на рівні прав людини. Само собою зрозуміло, що ці, у всіх своїх аспектах і вимірах, Патріарх згадав про наслідки війни, що триває в Україні, на місцеву екосистему та природне середовище загалом, вкотре закликавши до негайного припинення війни. «Цей зв’язок також включає боротьбу зі стражданнями, спричиненими нападом Росії на Україну та пов’язаними з жахливими екологічними катастрофами. Кожен акт війни – це також війна проти творіння, це серйозна загроза природному середовищу.

Забруднення атмосфери, води та ґрунту внаслідок бомбардувань, ризик ядерного голокосту, викид небезпечної радіації від атомних електростанцій, канцерогенний пил від розбомблених будівель, знищення лісів та використання непридатних для обробки сільськогосподарських угідь – все це свідчить що люди та екосистема України зазнали і зазнають незлічених втрат. Повторюємо факт голосом: Преподобний Архієпископ Антідон п. Нектарій, Уповноважений Храму Гробу Господнього в Полісі Феофіл. Єпископи Галікарнаського, пан Адріанос, пан Амвросій з Євдокії, пан Веніямін з Тралеона та пан Смарагдос з Дафносії, духовенство, лорди-офіцери M.t.X.E. під керівництвом Генерального секретаря їхнього Братства «Панагія і Паммакарістос», Етімол. Професор Константінос Делікостаніс, екс.

Заступник Міністра закордонних справ Греції пан Георгіос Коцірас, як представник Уряду Греції, Генеральні консули Греції та України в місті Чесний. Пан Джорджія Султанопулу та Едім. Роман Недільський, Генеральний секретар Міжпарламентської Асамблеї Православ’я Чес. Пан Максимос Харакопулу, член грецького парламенту, з новим президентом Генеральної асамблеї тієї ж організації Hon. пан Євгеніуш Чиквін, На завершення відбулася встановлена ​​церемонія індикціону, під час якої патріарх зачитав канонізоване побажання та акт нового ІІ індикціону.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Тоді Його Святість підписав відповідний текст у Кодексі Великої Церкви, а потім підписали Предстоятель Церкви України і по черзі всі присутні Митрополити та Архиєпископи. На прийомі, який відбувся в Тронній залі, Його Святість перед Предстоятелем Церкви України, заступником Міністра закордонних справ Греції та іншими офіційними особами тепло привітав Делегацію Міжпарламентської Асамблеї Православ’я (DSO). У своїй промові Його Святість послався на ініціативи та зусилля Вселенського Патріархату щодо зміцнення єдності та співпраці Православних Автокефальних Церков, плодом яких стало скликання Священного і Великого Синоду Православної Церкви на Криті, в м. 2016 рік.

«На жаль, ця спроба єдності та співпраці була знищена в останні роки новою еклезіологією, яка приходить з півночі, і новою теологією, теологією війни. Це богослов’я, яке почала викладати Церква-сестра Росії, намагаючись її виправдати невиправдана, нечестива, неспровокована, диявольська війна проти суверенної та незалежної країни України. Вже майже два роки ми спостерігаємо трагедію. Не лише у відносинах двох Православних Церков, а й у центрі Європи ми спостерігаємо щоденне кровопролиття. У цій війні загинуло сто п’ятдесят тисяч, а може й двісті тисяч російських солдатів, близько ста тисяч українських солдатів і незліченна кількість мирних жителів. Повторюю, це трагедія. Це, звісно, ​​також впливає на стосунки відповідних Православних Церков-сестер, нині братів за евфемізмом. Зрив сопричастя Російською Церквою за рахунок Вселенського Патріархату, як сказав пан Президент, є неприйнятним, незрозумілим.

Ми не можемо мати Євхаристію як інструмент для тиску одна на одну та примусу інших Церков погоджуватися з цією новою еклезіологією. Страдником є ​​брат митрополит Київський і всієї України. Він бачить, як його паства знищена, міста й села знищені, храми, школи й лікарні зруйновані…» А Патріарх продовжив: «Перед обличчям цієї трагедії ми закликаємо до участі Міжпарламентської асамблеї православ’я у спробі відновити ситуацію. Ми, зі свого боку, робимо те, що вважаємо правильним. Різні Церкви-сестри кидають виклик і закликають нас, щоб Вселенський Патріархат знову скликав Всеправославну конференцію чи Синод православних предстоятелів для вирішення українського церковного питання, і наш Патріархат відхиляє ці пропозиції, оскільки не бажає поставити це під увагу. суд інших Церков Канонічний акт, який він виконав сам. І я кажу Канонічний акт, тому що виконання автокефалії в Церкві України з її 44 мільйонами віруючих було в рамках прав і міністерських обов’язків Вселенського Патріархату. Якщо виключити Посольські Патріархати Сходу, усі новіші Православні Церкви, насамперед Церква Російська, вони взяли автокефалію з Константинополя.

Чому б і Україні не отримати його? Ось у чому суть, дуже проста і дуже зрозуміла. Ну, ми не збираємося скликати ні Всеправославний Синод, ні Синод Предстоятелів, тому що ми не маємо бажання ставити рішення та ініціативи Вселенського Патріархату під суд нової еклезіології». На завершення він привітав ДСО з тридцятиріччям злагодженої співпраці православних депутатів різних парламентів. «Я бажаю вам відзначати ще багато ювілеїв і сприяти плідній співпраці не тільки православних парламентаріїв, але й парламентів відповідних країн загалом», – сказав Його Святість і зазначив, що члени ДСО завжди раді на Вселенського Патріархату, який і надалі надсилатиме представників на Генеральні Асамблеї цієї міжнародної організації. «Ми завжди будемо поруч з вами, як і ви з Вселенським патріархатом», – додав він.

Також Патріарх привітав присутнього прп. Митрополит Димитрійський і Алмирський пан Ігнатій, тому що, як він сказав, як тільки почалася війна,«розкрив свої обійми, відчинив двері своєї митрополії, прийняв нових дітей з України, прийняв їх». І це, як сказав Патріарх, повторюється щороку. «Ми дякуємо йому і вітаємо його, тому що він є прикладом для наслідування серед усіх священних митрополій Греції», – підсумував Його Святість.

Після цього Предстоятель Церкви України у своєму короткому привітанні знову висловив радість, що він відвідує Вселенський Патріархат. Він також подякував Його Всесвятості за турботу та постійний інтерес Матері-Церкви до України. «Багато українців тепер зрозуміли, що таке насправді наша Церква, Церква України, а що таке Церква Росії, тому більшість українців підтримує Автокефальну Церкву», — сказав серед іншого Блаженніший і висловив упевненість, що незабаром всі православні українці об’єднаються навколо Автокефальної Церкви, а також, що його Батьківщина переможе у війні, яка триває, бо, як він сказав, «перемагає правда, перемагає життя, а світло перемагає темряву ».На завершення він ще раз подякував Його Всесвятості та всім, хто підтримує Україну, і попросив їх продовжувати молитися за її борючий народ.

Раніше генеральний секретар МОП Едім. п. Максимос Чаракопулос, а також новий президент Генеральної Асамблеї. Едім. п. Евгеніуша Чиквіна, який, серед іншого, подякував Його Святості за значну підтримку, яку він надає діяльності Організації.