Вивчайте життєвий шлях святих праведних Анни і Іоакима, батьків Пресвятої Діви Марії, які, завдяки своїй вірі та молитвам, отримали благословення мати святу Марію. Дізнайтеся про їхнє нелегке подружнє життя, сповнене надією та обітницями, які здійснилися завдяки дивному втручанню Божого Ангела.

Віра, молитви та милість Божа: Історія праведних батьків Пресвятої Богородиці

Сьогодні, Православна Церква святкує Успіння праведної Анни, матері Пресвятої Богородиці. Богомудра і благословенна Анна була дочкою священник Матфана і дружини його Марії, з коліна Левіїна, роду Ааронова. Чоловік її, святий праведний Іоаким, був родом з коліна Іудина, з будинку царя Давида.

По стародавньому переказу з роду Давидова повинен був з’явитися Месія. Подружжя жило в Назареті Галілейському. Щорічно вони віддавали дві третини своїх доходів в Єрусалимський храм і бідним. По особливому Промислу Божому святе подружжя до глибокої старості не мало дітей. Подружжя сильно сумувало через це, оскільки бездітність у євреїв вважалося тяжким нещастям і карою Божою. Святі гаряче молилися про дарування їм потомства.

В одне із свят, коли ізраїльтяни приносили в Єрусалимський храм дари Богу, первосвященник, гадаючи, що бездітний Іоаким не мав благословення Божого, відмовився прийняти від нього дари. Святий Іоаким був сильно засмучений. Він звернувся в родовід до дванадцятого коліна ізраїльського і впевнився, що всі праведні мужі мали потомство, включаючи столітнього Аврама. Не повертаючись додому, святий Іоаким пішов у пустелю і провів там сорок днів в строгому посту і молитві, призиваючи на себе милосердя Боже і омиваючи гіркими сльозами своє безчестя.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Дружина його, свята Анна вважала себе головною винуватицею горя, що спіткало їх. Одного дня, побачивши серед гілок лаврового дерева гніздо з пташенятами, що ледве оперилися, вона слізно молилася про дарування їй немовляти, обіцяючи принести в дар Богу народжене дитя. Як тільки свята Анна вимовила слова обітниці, Ангел Божий сповістив її про виконання молитви і сказав, що у неї народиться дочка по імені Марія, через яку благословляться всі племена світу. Зрадівши, свята Анна поспішила в Єрусалимський храм, щоб подякувати Бога і повторити обітницю про присвячення Йому очікуваного немовляти.

З тією ж благою вісткою з’явився Ангел і святому Іоакиму в пустелю і повелів йому йти до Єрусалиму. У Єрусалимі свята праведна Анна зачала Благословенне Чадо і народила Пресвяту Діву Марію.

До трирічного віку Пресвята Марія жила в будинку своїх батьків, а потім урочисто була приведена святими Іоакимом і Анною в храм Господній, де виховувалася до повноліття.

Незабаром після вступу в храм Пресвятої Богородиці вісімдесятирічний старець Іоаким помер.

Анна, за переказами, померла мирно в Єрусалимі у віці 79 років, до Благовіщення Пресвятої Діви Марії. При святому благовірному імператорі Юстиніані в Девтері був збудований в її честь храм, а імператор Юстиніан II відновив її храм, коли праведна Анна з’явилася його вагітній дружині.

Церква називає Іоакима і Анну Богоотцями, бо вони були предками Іісуса Христа по плоті, і щодня на отпусті Божественної служби просить їх молитов.

Заступницька молитва до Святої Анни


Із серцем, повним найщирішої пошани, припадаю перед Тобою, блаженна свята Анно! Ти – це упривілейоване й особливо улюблене сотворіння, яке своїми надзвичайними чеснотами й святістю заслужило собі в Бога на найвищу ласку: дати життя скарбниці всіх ласк, тій блаженній між жінками, Матері Воплоченого Слова, Пресвятій Діві Марії. Прошу Тебе, наймилостивіша Свята, зволи прийняти мене до числа Твоїх праведних слуг.
Обіцяю Тобі, ціле моє життя вірно Тебе почитати.
Візьми мене під Свою могутню опіку й випроси мені в Бога ласку, щоб я дбав(-ла) за ті чесноти, якими Ти так щедро була прикрашена.
Випроси мені, щоб я пізнав(-ла) свої гріхи й правдиво жалував(-ла) за них, живо любив Ісуса й Марію та вірно й постійно сповняв(-ла) обов’язки свого стану.
Визволи мене з усіх небезпек цього життя й прийди до мене з поміччю в годині моєї смepті, щоб я спас(-ла)ся й дістав(-ла)ся до неба і там разом з Тобою, найщасливіша Мати, величав(-ла) і вихваляв(-ла) Боже Слово, що сталося чоловіком у лоні Твоєї Пресвятої Доні, Діви Марії.
Амінь.

Молитва майбутньої матері за заступництвом св. Анни


Преславна мати Анно, Всевишній Господь зробив тебе захисницею і заступницею всіх вагітних. Ревно прошу тебе, поблагослови мене і дитя моє, яке я ношу під серцем, і нехай обдарує його Господь благими задатками. Усвідомлюючи, що вже тепер, перед пологами, я відповідаю за моє дитя, благаю Тебе про допомогу. Випроси для мене побожне життя, святу молитву і благочестиві думки. Свята мати Анно, допоможи мені у важкий час моїх пологів. Дай мені тоді міцне терпіння і жертовну любов до Бога. І нехай незабаром стане дитя моє дитям Божим через святе Хрещення, а через добре виховання – вірним дитям Святої Церкви Господа. Свята мати Анно, на тебе покладаюся. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія