У цій духовній статті розглядається життєва історія Преподобної Фотинії, яка, за новоюліанським календарем, вшановується 13 лютого. Назва “Фотинія” перекладається з грецької як “світла” саме через це ім’я отримують дівчата з ім’ям Світлана при хрещенні. Вітаємо усіх Світлан, хто носить ім’я Святої Фотинії.

Дивовижний порятунок на безлюдному острові та життєвий подвиг святої Фотинії

Сьогодні, 13 лютого, Православна Церква вшановує святих за новоюліанським календарем, зокрема Преподобного Мартініана, Преподобних Зої і Фотинії (Світлани), а також Преподобного Євлогія, архієпископа Олександрійського (607-608) та блаженного князя Костянтина Острозького (1608).

Одним із важливих свят на цей день є вшанування Преподобної Фотинії, чиє ім’я перекладається як “світла”. Це ім’я нерідко отримують дівчата з ім’ям Світлана під час хрещення.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

З життя святої відомо, що вона пережила дивовижний порятунок на безлюдному острові. Корабель, на якому вона подорожувала, зазнав аварії, і всі пасажири загинули. Лише Фотинія дивом уціліла, допливши до незнайомого берега. Там вона зустріла блаженного Мартіміана, який жив на острові добровільно. Вони проводили разом час, і Фотинія відмовилася від повернення на материк, обираючи подвиг молитви та самовідданості.

Через шість років прихід корабельника, який регулярно відвідував святого Мартіміана, призвів до трагічного завершення життя Преподобної Фотинії. Вона померла в молитві, а її тіло було поховане у місті Кесарії Палестинській.

Молитва до святої мучениці Фотинії

О, Свята мученице Світлано, безмірною любов’ю до Христа окрилена, ти явила мужність, терпіння і силу велику разом із сестрами, які з тобою перебували, синами і просвіченими тобою. Євангеліє Христове мужньо проповідувала, і явився тобі і всім, тим, хто з тобою перебував, Христос, і всіх на прийдешні муки зміцнив і втішив. Ти у Рим прийшла і безбоязно Христа сповідувала, через що у в’язниці зачинена була, і багато страждань перетерпіла, в колодязь вкинута, душу свою Господу віддала.

Почуй нас, свята Світлано, ти що духовною красою засяяла і людей невпинно і не замовкаючи, у в’язниці і в містах, віри в Христа навчала. Почуй нас! Дивлячись на нас грішних і благодаттю Христовою хворих лихоманкою зціли, щоб не покропив їх дощ гріховний, але щоб в здоров’ї душевному і тілесному життя своє в добрих ділах провадили і прославляли Владику всіх, Отця щедрот, Бога Милостивого, на всі віки. Амінь.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія