Сьогодні, 28 грудня 2020 року, скаути ПЛАСТу в Україні – Марічка та Лідія, передали Голові “Фонду пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія” – Наталії Михайлівні Шевчук Вифлиємський вогонь миру та привітали з прийдешніми Новорічними святами.

У скаутському поясненні – палаючий вогник символізує очікування в період посту, повну жертовність. Світло є символом тепла, миру та злагоди, а також душевного спокою, любові до людей і до світу. Рівночасно цей промінчик – це солідарність зі всіма, хто є далеко, солідарність з убогими, поєднання з Христом, котрий народився в убогості. Ще у XII столітті один учасник христових походів привіз це світло з Вифлеєму, як дар для своєї родини і близьких, як символ найбільшого Добра.
Ідея Вогню і його проста символіка сприйнялися українською громадою і впродовж останніх років для багатьох з нас Вогонь став доповненням під час святкування Різдва Христового. Тому Вогнем з Вифлеєму люди запалюють свічки на Святу Вечерю. Традиційно Вогонь зберігається в церкві до Йордану – до 19 січня. Потім його можна погасити. Люди можуть брати Вогонь на кожну Святу Вечерю.Наталія-Шевчук-ГО-Фонд-памяті-Митрополита-Мефодія-Віфлиємський-вогонь-ПЛАСТ

 В небі зірка спалахнула,
серці іскра промайнула – Десь народився Господь.
З меду і з полину, у блаженну днину
Я вітатиму Його.
Хай співає небо, я іду до Тебе,
Я вітатиму Його.

Вогонь любові, вогонь добра, Неси у світлі ліхтаря.
Хай знає кожен Божий дім –
Ми понесем вогонь, даруючи любов Усім.
Місячне проміння стукає у шибку, Тихо кличе нас у даль.
Серце звеселяє, душу зігріває
Миті сонячний розмай.

Сила твого серця
Хай в ділах озветься І воскресне на устах!
Янголи співають, Бога звеселяють.
Щастя будять у серцях.

Радість світ єднає, Небо нам співає
І освітлює той шлях!
Ніжністю дитина
Щира і невинна
Нас веде у майбуття!

Пресслужба Фонду пам`яті Блаженнішого Митрополита Мефодія