Ця стаття висвітлює важливий день в православному календарі – 20 січня, присвячений святому преподобному Євфимію Великому та преподобному Євфимію Печерському. Розкривається життєпис святого, особливості його духовного служіння та чудеса, пов’язані із його іменем.

20 січня в історії Православної Церкви – День великого преподобного Євфимія та його духовного спадкоємця Євфимія Печерського

20 січня Православна Церква вшановує пам’ять святого преподобного Євфимія Великого (473 р.), а також преподобного Євфимія схимника (XIV ст.) і затворника Лаврентія (XIII – XIV ст.), які поховані в києво-Печерській лаврі в Дальніх печерах. Також цього дня вшановують пам’ять святих мучениць Інни, Пінни і Римми (I – II ст.) та мучеників Васси, Євсевія, Євтихія і Василіда (303 р.).

20 січня – день святого Євфимія Великого і преподобного Євфимія Печерського.

Преподобний і богоносний отець наш Євфимій народився в місті Мілітині, що поблизу Євфрату. Після смерті батька, мати віддала його на виховання дядькові пресвітерові, який представив юнака єпископу. Єпископ полюбив Євфимія за добру поведінку і зробив читцем у церкві, а згодом і пресвітером, доручивши управління монастирями у місті.

Святий бажав усамітнення, а тому на 30-му році життя таємно пішов з міста і через деякий час, поблизу Мертвого моря, заснував Лавру. Лавра спочатку була бідною; але преподобний надіявся на допомогу Божу, і Господь, за молитвами преподобного, посилав усе необхідне.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Преподобний Євфимій створив багато чудес, багатьом передбачив майбутнє. Багатьох із язичників він навернув до Христа і багатьох із неправовірних утвердив у істинній вірі, чому й отримав ім’я Великого.

У рік смерті преподобний Євфимій не пішов, як звичай, у пустелю на час Великого посту, а сказав братії: «я пробуду з вами перший тиждень, а в суботу опівночі відлучуся від вас». Так і сталось. 20 січня 473 року, на 97-му році життя, душа преподобного престала перед Господом.

Молитва до святого Євфимія Великого:

Дивовижний і прославлений угоднику Христовий, великий отче Євфиміє, зі святого місця, де ти разом з усіма святими перебуваєш, зглянься на нас, що в темряві цього життя караються, і навчи нас нехтувати всі блага, що приваблюють у світі.

Навчи нас любити ближніх своїх, смирено переносити образи і упередження від недругів, смутки і хвороби терпеливо переживати, в покірності та вдячності за все Богові. Навчи нас молитися та каятися в гріхах своїх, щоб очиститися від будь-якої скверни.

Проси Господа, Котрому служив ти від юності до старості з великою ревністю, щоб і ми, негідні діти твої, з полум’яними світильниками, зустріли Христа і разом із Ним увійшли до Його царства. Святий Євфимій Великий, моли Бога за нас. Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія