26 грудня православна церква вшановує пам’ять святих мучеників Євстратія, Авксентія, Євгенія, Мардарія та Ореста, які постраждали за віру в часи правління імператора Діоклетіана.

В Севастії розпочалися жорстокі гоніння на християн. Одним з перших схопили пресвітера Аравійської церкви Авксентія і, з іншими, кинули в темницю. Схоплені християни твердо відстоювали свою віру і були непохитними перед спокусами, які пропонували правителі.

Благородний воєначальник Євстратій таємно був християнином. Бачачи непохитність християн він вирішив відкрито сповідуватись, за що був підданий катуванням: його били, надівали залізні чоботи, палили вогнем. Після цих жорстоких мук його спалили, а мученику Авксентію відрубали голову.

Побачивши їхню мученицьку смерть, святий Мардарій, котрий був з простого народу, також сповідав свою віру і був підвішений вниз головою. Мученику Євгенію жорстоко вирвали язик, відрубали руки і ноги, в кінці катувань відсікли голову мечем. Молодий воїн святий Орест сповідав себе християнином і за це мужньо представ перед судом. Він був засуджений до спалення на розпеченому залізному ложі, куди зійшов укріплюваний молитвою святого Євстратія.