Дізнайтеся про вражаюче життя Преподобномучениці Євгенії, яка відмовилася від римського багатства для служіння Христу. Вона стала прикладом віри та доброчесності, зцілюючи та об’єднуючи своє оточення в ім’я християнської віри.

Життя і Подвиги Преподобномучениці, Яка Здобула Зцілення та Об’єднала Родину

Свята Євгенія: Життя, Віра та Доброчесність

24 грудня, 29-та неділя після П’ятдесятниці, перед Різдвом Христовим, відзначається святом Преподобномучениці Євгенії. За римським походженням, Євгенія проживала в Олександрії, де її батько, Пилип, обіймав посаду намісника Єгипту. Однак вона вибрала шлях духовного віддання, відмовившись від шлюбу та переодягнувшись у чоловічий одяг.

Євгенія з своїми рабами, Протом і Якинфом, вступила в чоловічий монастир, де отримала святе Хрещення від єпископа Юлія. Її життя було прикрашене подвигами, а дивом зцілення вона дарувала іншим. Одним із її величних моментів стало спасіння вдови Меланії, яка прагнула Євгенію, але потім зібрала клевету. Суд перед батьком розкрив таємницю Євгенії, але цей момент привів до зцілення та об’єднання всієї родини в християнській вірі.

Після зміщення батька з посади, Євгенія продовжила монашеске життя. Її мати, Клавдія, усвідомивши мудрість дочки, стала володаркою благодійного будинку. Таким чином, Євгенія та Клавдія, кожна в своєму покликанні, служили Христу через благочестя та милосердя.

Святкування Євгенії, як перед Різдвом Христовим, є свідченням віри та самопожертви, надихаючи нас присвятити своє життя добру і служінню іншим.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Молитва до святої Євгенії:

Свята Євгеніє, діво чиста та мученице велична! Ми приходимо до тебе з покорою і серцем вдячним. Твоє мужнє служіння перед Господом надихає нас, і ми благаємо за твоє молитовне заступництво.

Ти, пречиста Євгеніє, через свою відвагу і вірність завоювала благословення у Владики всього світу. Твоя чиста душа і твоє тіло витерпіли страждання, і ти відкинула всі виклики ворога та пристрасті мучителя. Ти возвістала: “Христос – моє багатство і слава!”

Молимося тобі, свята Євгеніє, обдаруй нас духовними благословеннями. Звільни нас від важких гріхів за допомогою своєї молитви. Нехай твоя молитва за нас, допомагає бути послушними і люблячими одне одного. Нехай наші серця завжди підносяться до Господа, висловлюючи вдячність за Його блага, і нехай твоє благословення залишається з нами вічно. Свята Євгенія, моли Бога за нас! Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія