24 грудня, за новоюліанським календарем, українці завершують 40-денний пост, об’єднуючись за спільним столом у різдвяний святвечір. Стримуючись традицій 12 страв, вони вітають світлий ранок Різдва Спасителя в специфічних умовах сучасної війни.

Об’єднані Традиціями та Вірою: Завершуємо Піст і Вітаємо Різдвяний Святвечір

Сьогодні ми завершуємо 40-денний піст і вперше зберемося на Різдвяний святвечір 24 грудня – за новоюліанським календарем. Традиційно одне з найулюбленіших свят серед українців, яке щороку єднає рідню за спільним столом, уставленим по можливості 12 пісними стравами, серед яких обов’язково має бути кутя, або коливо…

Усім нам добре відомі ці традиції. Та водночас, дорогі брати і сестри, ми знаємо, через які випробування доводиться нам із вами зараз проходити внаслідок війни. І дотримуватися таких цінних та улюблених традицій мирного часу нині набагато складніше.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Та попри все, ми маємо берегти віру в наших серцях. Адже в найтемніші часи світло набуває особливо важливого значення. Тож плекаймо Світло у наших серцях. І в цей особливий час просімо у Господа благословіння для нашого народу, сил і Божого захисту для наших військослужбовців, які боронять нас від лютого ворога.

Нехай цей святий вечір провіщає нам світлий ранок – свято Різдва нашого Спасителя!