9 червня ми вшановуємо святу Феодору та воїна Дідима, які віддали свої життя за віру в період гоніння на християн у 4 столітті. Стаття розповідає про їхню мужність і самопожертву, коли Феодора відмовилася від одруження і Дідим врятував її від блудного будинку. Обоє були засуджені до смерті, але відданість своїм переконанням не зламала навіть жорстокий правитель.

Пам’ять мучеників, які не поступилися своїми переконаннями

9 червня щороку ми вшановуємо пам’ять святої Феодори та воїна Дідима, двох святих мучеників, які віддали свої життя за Христа під час періоду гоніння на християн, яке проводив імператор Діоклітіан у 284-305 роках. Ці події відбулися у місті Олександрія в 303 або 304 році.

Свята діва Феодора, предстоячи перед судом правителя Олександрії Євстратія, безстрашно зізналася, що є християнкою. Коли правитель запитав її, чому вона не одружилася, свята відповіла, що присвятила своє життя Богу і вирішила залишитися ціломудреною ради Ім’я Христове.

Євстратій наказав відвести святу діву до в’язниці, давши їй три дні на роздуми. Після трьох днів Феодору знову привели на суд. Вона залишилася твердою і непохитною у своїй вірі. Тоді її привели до блудного будинку, де розпусні юнаки почали сперечатися, хто з них перший матиме з нею стосунок. В цей момент християнин Дідим, який був воїном, в безперешкодний спосіб увійшов до будинку, розігнав зляканих розпусників і врятував святу діву, передавши їй свій одяг.

Після того, як Євстратій дізнався про цю подію, він наказав допитати святого Дідима. Під час допиту Дідим розповів про свій вчинок, яким він звільнив святу Феодору, і за це сам був засуджений до смертної кари. Коли свята Феодора дізналася про це, вона підійшла до святого Дідима і сказала, що хоче померти разом з ним. Правитель, побачивши святу мученицю, вирішив умертвити обох. Спочатку свята Феодора схилила свою голову під мечем, а потім і святий Дідим. Тіла святих мучеників були спалені.

Життя святих Феодори і Дідима є прикладом вірності Христу і готовності жертвувати своїм життям ради віри. Їх мужність та відданість Богу залишають в нас незабутній слід і надихають наші душі до подібної послушності та самопожертви. Святі Феодора і Дідим, моліться за нас!

Молитва до святих Феодори та Дідима:

Святі Феодоро і Дідиме, герої віри та приклади мужності,
Ви, як два благодатні стовпи Церкви,
Віддали свої життя заради Ісуса Христа.

Ми звертаємося до вас із поклоном і молитвою,
Прошу вас, моліться за нас до Бога Всевишнього.
Всепіддаючися Божій волі, ви стали мучениками,
Свідчачи про непохитну віру та безкорисливу любов.

Будьте нашими заступниками перед Престолом Божим,
Допоможіть нам у нашому духовному зростанні і боротьбі зі злом.
Розпаліть наші серця любов’ю до Христа й відчути обійми Творця,
Допоможіть нам наснагою прикладатися до виконання Божої волі.

Святі Феодоро і Дідиме, моліться за нас,
Щоб ми могли наслідувати ваші чесноти та героїзм.
Просимо вас, пролийте на нас свою благодать і мир,
Щоб ми могли бути сильними віруючими і свідками Христа на цій землі.

Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія