Стаття розповідає про життя святої Ангеліни, жінки, яка віддала своє серце Богу та прикладно слідувала християнським цінностям. Вона була надійною опорою для свого чоловіка і виховувала своїх синів у дусі любові та милосердя. Свята Ангеліна стала символом самозречення та жертовності, а її приклад надихає віруючих до справжнього духовного життя. Її святі мощі разом з мощами сім’ї зберігаються в монастирі Крушедол, посилаючи нас на роздуми про їхню благодатну спадщину.

Життя та спадщина святої Ангеліни – символ любові до Бога і ближнього

14 липня – день пам’яті святої Ангеліни, жінки великої віри та надзвичайної сили духу. Її життєвий шлях і принесені нею жертви стали прикладом самовідданості та безмежної любові до Бога і ближнього.

Свята Ангеліна народилася у благородній родині князя Георгія Албанського. Заміжньою стала за Стефаном, королем Сербії. Спільно вони пережили вигнання та складнощі, пов’язані з політичними змінами та переміщенням. Вірна дружина, свята Ангеліна поділила всі тяготи життя зі своїм чоловіком і стала надійною опорою для нього.

Щирою християнкою, свята Ангеліна не лише слідувала Христовим заповідям, але й виховувала своїх синів Максима та Іоанна в дусі любові до Бога та людей. Вона приділяла особливу увагу формуванню їхньої духовності, навчаючи їх молитися, жити справедливо та бути милосердними до потребуючих.

Після смерті свого чоловіка, свята Ангеліна віддала своє серце Богу і вступила у чернечий стан. Її життя стало прикладом самозречення та жертовності. Вона зосередилася на молитві, благочесті та будівництві храмів, сприяючи розширенню Христового Царства на землі. Її благочестивий приклад та діяльність надихали багатьох віруючих, привертаючи їх до духовного життя.

Свята Ангеліна отримала заслужену повагу та шану віруючих, які назвали її “матір’ю Ангеліною”. Це ім’я стало символом її ніжної душі, щедрості та любові, які вона неперервно дарувала іншим. Вона стала світлим прикладом справжньої християнської жінки та матері.

По смерті святої Ангеліни, її святі мощі були збережені разом з мощами її праведного чоловіка Стефана та їхніх благочестивих синів Максима та Іоанна. Вони приймають поклоніння в монастирі Крушедол, посилаючи нас на роздуми про їхнє світле життя та духовне спадщину, яку вони залишили нам.

14 липня – це час, коли віряни згадують святу Ангеліну та вшановують її життєвий приклад. Цей день нагадує нам про важливість віри, надії та милосердя в нашому житті. Свята Ангеліна залишається незмінним прикладом того, як прості дії любові можуть мати велике значення в світі.

Тож, нехай день пам’яті святої Ангеліни буде нагадуванням для нас про потребу любові та милосердя, про життя віри та духовного росту. Нехай її приклад стане натхненням для нас у нашому прагненні бути кращими людьми та ближніми до Бога.

Молитва до святої Ангеліни:

Свята Ангеліно, благодатна душе молитовна,
Ти, що своїм життям великий приклад дала,
Прийми наші слова й молитви сумнівні,
І надай нам милість Божу і благодать.

Ти була доброю матір’ю, ніжною дружиною,
Жертвувала себе, дарувала любов безмежну.
Виховала синів своїх у дусі віри й милосердя,
Всім навколо себе світло і надію принесла.

О, свята Ангеліно, наша заступнице молитовна,
Звертаємось до тебе зі скорботними серцями.
Просимо твоєї благодаті та материнської молитви,
Допоможи нам доторкнутися до Божої любові.

Даруй нам силу віри, щоб ми стали справжніми послами,
Як ти, нехай любов та милосердя запалюють наші серця.
Поможи нам у важких моментах нашого життя,
Щоб ми залишалися міцними, незламними, відважними.

О, свята Ангеліно, прошу тебе, не залишай нас без помочі,
Винагороди нашу віру та покажи нам свою милість.
Допоможи нам належним чином служити Богу і ближньому,
І коли настане час, прийми нас до вічного Царства.

Свята Ангеліно, моли за нас і за наші сім’ї,
Нехай твоя святість і благодать щодня нас огортають.
Дякуємо тобі за твій благословенний приклад,
Нехай твоя святість продовжує вдихати нам надію й радість.

Амінь.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія