Понад сто тисяч людей зібралися в центрі Белграду на Спаську ходу, очоленою патріархом Сербським Порфирієм, для вшанування святого єпископа Миколая. Учасники віровірили пам’ять недавніх трагедій та закликали до блаженного миру серед людей. Сполучаючи релігійних діячів, студентів, вірян та представників армії та поліції, хода стала вражаючим свідченням сильної віри та збереження релігійних традицій серед сербського народу.

Велике вшанування та повага до релігійних традицій у сербському суспільстві

Спаська хода у Белграді: понад 100 тисяч вірян вшанували пам’ять святого єпископа Миколая

Понад сто тисяч людей зібралися біля мощів святого єпископа Сербського Миколая та заполонили центральні вулиці сербської столиці під час Спаської ходи, яку 26 травня очолив патріарх Сербський Порфирій. Це свідчить про велике вшанування та повагу до релігійних традицій у сербському суспільстві.

Цьогорічна Хресна хода та свято Белграда – Вознесіння Господнє були особливими через біль і скорботу, спричинені стражданнями та втратою молодих людей у муніципалітетах Врачар і Младеновац. Патріарх Сербський Порфирій звернувся до вірян із закликом молитися за блаженний мир серед людей.

Процесія очолювалась стипендіатами патріарха, студенткою Сарою Димитрієвич та випускником Міланом Богосавлєвичем. Участь у ході взяли сотні священиків, єромонахів, дияконів, читців, церковних хорів, а також члени сербської армії та поліції. Понад сто тисяч громадян Белграда приєдналися до процесії, прагнучи вшанувати пам’ять святителя Миколая Сербського.

Процесія, яка несла мощі святителя Миколая, пройшла площею Славії та бульваром Визволення до Храму-пам’ятника Святого Савви. Там патріарх Сербський Порфирій відслужив панахиду за невинних дітей, які загинули, а також за жінок, постраждалих від домашнього насильства. Завершився захід молебнем та словами патріарха до вірян.

Спаська хода у Белграді стала вражаючим свідченням сильної віри та збереження релігійних традицій серед сербського народу. Велика кількість учасників та відданість їх серця пам’яті святого єпископа Миколая підкреслюють важливе місце релігії в сербському суспільстві.