На запрошення отця-настоятеля Романа Будзинського духовенством був звершений водоосвятний молебен – освячення води в день престольного торжества Святих Жон-Мироносиць. Освячена вода використовується у багатьох релігійних обрядах, а також використовується для освячення будівель, предметів та домашніх обрядів. Ця традиція має глибокі корені в християнській традиції та символізує очищення від гріхів та прийняття нового життя. Отець Роман закликав присутніх до зосередженості та відданості у молитві, а також до того, щоб допомагати іншим та бути благодійними. Традиція вшанування пам’яті святих жінок-мироносиць є важливою для Української Православної Церкви, яка нагадує вірним про значення любові та віри у житті кожної людини.

Освячення води на храмовому святі Святих Жон-Мироносиць: традиція та символіка.

Традиція освячення води відноситься до однієї з найстаріших та найсвятіших обрядовостей у Християнстві. Вона символізує очищення від гріхів та прийняття нового життя.

Запрошене духовенство та отець-настоятель Роман Будзинський з нагоди храмового свята Святих Жон-Мироносиць – освятили воду.

Освячена вода використовується у багатьох релігійних обрядах, включаючи омивання рук під час молитви, освячення будівель та предметів, і навіть для виконання деяких домашніх обрядів.

Традиція освячення води має глибокі корені у християнській традиції та відображає важливість чистоти та святості віри.

Під час Божественної літургії вода освячується силою та дією Святого Духа. У цей день вірні молилися, щоб Господь освятив їхні серця та життя, щоб вони могли стати подібними до святих жінок-мироносиць.

Важливим елементом Божественної літургії є заклики до духовного зростання вірних. Отець Роман Будзинський закликав присутніх до зосередженості та відданості у молитві, а також до того, щоб допомагати іншим та бути благодійними.

“Святі жінки-мироносиці показали нам, що справжня любов ніколи не втрачається і що ми повинні бути готові жертвувати для блага інших. Нехай наша віра буде такою міцною, як у святих жінок, щоб ми могли бути справжніми свідками Христа та слугами Божими”, – підсумував митр. прот. отець Володимир Простак.

Вшанування пам’яті святих жінок-мироносиць – це важлива традиція для Української Православної Церкви. Вірні приходять до храмів, щоб помолитися та вшанувати їхню пам’ять, піддавши своє життя під владу Божу та Його заповіді.

Ця традиція є нагадуванням про те, що любов та віра – це найважливіші цінності в житті кожної людини. Також вона сприяє зближенню вірних та зміцненню їхньої віри та спільноти.

У День святих жінок-мироносиць, духовенство УПЦ/ПЦУ: Володимир Простак, Роман Будзинський, Володимир Герасимчук, Микола Данильчак, Степан Когут, провели Божественну літургію, привертаючи увагу вірних до життєвого прикладу святих жінок, які своїм життям та вірою показали нам, що любов та віра є найважливішими цінностями. Таким чином, Українська Православна Церква/Православна Церква України продовжує свою місію, нагадуючи людям про важливість духовного зростання та віри в Бога.

Джерело: Ставропігійна парафія святих Жон-Мироносиць УПЦ(ПЦУ)