У цій проповіді митрофорний протоієрей отець Володимир Простак наголошує на прикладі жінок-мироносиць на важливість та значення служіння жінок у Церкві. Він запрошує братів і сестер у Христі знайти своє місце у служінні Богу, наголошуючи, що жінки можуть бути активними учасниками в різних служіннях, які сприяють добробуту громади та приносять Божу любов до людей. Отець Володимир закликає підтримувати та підштовхувати один одного на служіння Богу, даруючи силу та мудрість у прагненні служити Йому.

Проповідь про важливість та можливості жіночого служіння у Святій Церкві

В ім’я Отця, і Сина, і Святого Духа! Христос Воскрес!

Дорогі брати і сестри у Христі, коли ми дивимося на жінок-мироносиць, які першими зізнались у Воскресінні Ісуса Христа, ми бачимо приклад любові, віри та відданості Богу. Їхній подвиг не був простим – вони ризикували своїм життям, щоб принести миро на гроб Христа. Але ця віра та любов викликала не тільки подив, але й надихнула інших людей до віри.

Так, жінки-мироносиці були початком служіння жінки у Святій Церкві. Жінки-диякониси, котрі допомагали пресвітерам, жінки, котрі творили милосердя, турбувалися про потреби ближніх та допомагали християнській проповіді – всі вони продовжували традицію жіночого служіння, започаткованого жінками-мироносицями.

Тому, дорогі брати і сестри, я хочу наголосити на важливості служіння жінки у Церкві. Кожен з нас може знайти своє місце у служінні Богу, і не обов’язково це повинно бути служіння священиком. Жінки можуть бути активними учасниками в різних служіннях, які сприяють добробуту нашої громади та приносять Божу любов до людей.

І хоча історія жіночого служіння у Церкві не завжди була легкою та безперечною, ми повинні пам’ятати, що у наш час у нас є можливість допомагати один одному віддавати свої таланти та здібності на служіння Богу та людям.

Давайте, дорогі брати і сестри, спробуємо підтримувати та підштовхувати один одного на служіння Богу. Нехай наші життя будуть свідченням Божої любові та милосердя для інших, і нехай наші дії приведуть до того, що ще більше людей будуть звертатися до Бога та приймати Його любов у свої серця. Нехай Бог благословить наше служіння та роботу, і дарує нам силу та мудрість у нашому прагненні служити Йому.

Нехай молитовне заступництво святих жон-мироносиць завжди допомагає та укріплює наш подвиг віри, щоб ми навчилися зігрівати у своїх серцях любов і відданість Воскреслому Господу та йти до вічного життя.
Амінь.

Автор: митрофорний протоієрей
Володимир Простак
Настоятель храму Святої Трійці с.Драганівка;
Храму Святого Рівноапостольного князя Володимира с.Забойки;
Святої великомучениці Варвари та Рівноапостольного княгині Ольги с.Біла Тернопільсько-Бучацької єпархії автокефальної УПЦ/ПЦУ

Джерело: Ставропігійна парафія святих Жон-Мироносиць УПЦ(ПЦУ)