Під час міжрелігійної церемонії “Це моя історія”, Наталія Колодій відкрила своє серце, розповідаючи про власний важкий шлях втечі з України у часі війни. Закликаючи до єднання в молитві, вона поділилася інтимними переживаннями та переконливо засвідчила, як віра дарує їй силу та надію в найтемніших моментах життя.

Інтимна розповідь українки про втечу від війни та сила, яку дарує їй віра

Під час міжрелігійної церемонії біженці, релігійні лідери та представники Агентства ООН у справах біженців зібралися 12 грудня в каплиці Екуменічного центру, щоб молитися, співати та глибоко слухати одне одного. На церемонії під назвою « Це моя історія, це моя історія » проголошувалися молитви різних традицій, включаючи буддистську, єврейську, бахаїську , мусульманську, індуїстську та християнську.

У вітальному слові Архієпископ д-р Айказян Вікен, віце-модератор центрального комітету ВСЦ, розмірковував про те, як Бог не тільки надає сили біженцям, але й ототожнює себе з ними.

«Ми збираємося в молитві. Ми збираємось, щоб послухати Бога божественного та один одного» , – сказав він. «Ми збираємось разом, щоб послухати біженців, їхню життєву мудрість, їхню проникливість.»

«Бог глибоко піклується про біженців», — подумав Вікен. Більше того, Бог ототожнювався з ними. Таким чином Бог наділяє біженців і переміщених осіб силою та дає їм свободу волі.»

Він також зазначив, що під час Адвенту та Різдва християни згадують самий початок історії про Ісуса. « Марія була на останній стадії вагітності, коли їй довелося переїхати з Йосипом із Назарету до Віфлеєму » , — сказав він.

Його Високоповажність Архієпископ д-р Айказян Вікен, віце-модератор центрального комітету WCC, привітав Міжрелігійну церемонію в Екуменічному центрі, яка зібрала біженців, релігійних лідерів і представників Агентства ООН у справах біженців, щоб молитися, співати та глибоко слухати один одного.

Церемонія стала початком події, пов’язаної з Глобальним форумом біженців, і була спільно кураторами Plateforme InterReligieuse de Gen è ve, Agora та Всесвітньої ради церков. Разом із командою Всесвітньої ради церков Міжрелігійна платформа Женеви підготувала цей час медитації та міжрелігійної молитви. Понад 30 років платформа працювала над сприянням більшому сприйняттю релігійних громад, повазі одна до одної та спільному житті в конструктивній різноманітності в Женеві.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Інсайти біженців:

Українка Наталія Колодій – мати, яка приїхала до Женеви рятувати своїх дітей від війни. Під час церемонії вона поділилася своєю історією.

«Зараз у моїй рідній Україні гинуть невинні люди» , – сказала вона. «Скільки життів було втрачено і скільки життів буде знищено?»

Вона згадала жінок і дітей, які зазнали фізичного та психологічного насильства. «Мій народ пережив багато жаху, горя та болю» , – сказала вона. «Наша земля вкрита попелом і забруднена кров’ю.»

Вона подякувала всім, хто допомагав її родині. «У важкі для нас часи ви не залишилися осторонь» , – сказала вона. «Дякую вам усім. Нас створили, щоб почуватися як вдома.»

Релігійні лідери на міжрелігійній церемонії «Це моя історія, це моя історія» в Екуменічному центрі.

Франс уа Жеро, камерунець, який покинув свою країну заради виживання, перетнув Егейське море на надувному човні. « Нас було 26 чоловік — чоловіки, діти, вагітні жінки » , — сказав він. « Переправа тривала два дні. »

Вони дійшли до острова Самос і були відведені в табір у лісі. «Табір планувався на 600 осіб » , — сказав Джеро. « Нас було 8 тисяч, потім 12 тисяч.»

Там він пробув два роки. «Я зміг втекти з цього пекла» , — сказав він. « Я завжди казав собі, що ви повинні вирішувати свої труднощі в своїй голові. Ми повинні шукати, ми повинні просити, ми повинні завжди молитися.»

Він стоїть перед вибором, залишатися чи ні тут, у Женеві. «Найбільший дар, який я маю, — це терпіння. Разом з молитвою це те , що мене тримає » , — сказав він.

Лінія фронту, заснована на вірі:

У заключному слові Джилліан Тріггс, помічник верховного комісара УВКБ ООН з питань захисту, подякувала церквам і релігійним організаціям за їх роботу з біженцями. «В Агентстві ООН у справах біженців ми розуміємо, що ми маємо з вами спільний релігійний наратив» , – сказала вона. «Ми цінуємо релігійні організації та місцеві релігійні громади.»

Вона додала, що вітає їхній внесок у Глобальний форум біженців, найбільше у світі міжнародне зібрання щодо біженців, яке відбудеться 13-15 грудня в Женеві.

Джилліан Тріггс, помічник верховного комісара УВКБ ООН з питань захисту, виступила на міжрелігійній церемонії та подякувала релігійним організаціям за їхню роботу з біженцями.

«Це дивовижний факт, що біженець, швидше за все , проведе у вигнанні понад 20 років — понад два десятиліття» , — сказала вона. «Релігійні громади не зникають , коли закінчуються кошти проекту. Релігійні громади є передовою лінією.»

Джерело: World Council of Churches