Приблизно 40 релігійних лідерів з різних конфесій об’єднали свої зусилля на одноденній зустрічі в Женеві, спрямованій на підтримку права на притулок та висловлення солідарності з біженцями. Виступ Вселенського Патріарха Варфоломія став визначною подією, а учасники зазначили релігійну відповідальність у вирішенні екологічних та біженецьких викликів.

Момент єднання світових релігійних груп перед Глобальним Форумом біженців у Женеві 2023


Той момент, коли релігійні лідери з приблизно 40 релігійних організацій у всьому світі погодилися продовжувати захищати індивідуальне право шукати притулку під час зустрічі в Женеві, ознаменував визначну подію напередодні Глобального форуму біженців, найбільшого такого міжнародного зібрання у світі. Вони зустрілися в одноденний захід 12 грудня у Всесвітній раді церков (ВРЦ) під головуванням вірменського архієпископа та дипломата ООН, який колись був турецьким законодавцем.


Очолювали керівник групи із залучення багатьох зацікавлених сторін в офісі помічника верховного комісара з питань захисту в УВКБ ООН Сафак Паві та архієпископ Вікен Айказян, віце-модератор ВСЦ і член керівництва центрального комітету ВСЦ.

Захід, організований ВСЦ, відбувся за день до початку Глобального форуму біженців у Женеві УВКБ ООН, Агентством ООН у справах біженців, який, як очікується, залучить тисячі учасників.

«Святий Павло писав до церкви в Коринті: якщо страждає одна частина тіла, страждає кожна частина тіла. Давайте працювати разом, щоб замінити відчай надією, страх — людською безпекою, а приниження — гідністю», — сказав Вікен у своєму заключному слові. .

Ті, хто зібрався в Екуменічному центрі Женеви, представляли широку частину християнства та представників бахаїзму, буддизму, індуїзму, ісламу, іудаїзму та сикхізму.

Релігія як сила миру

Його Всесвятість Вселенський Патріарх Варфоломій виступив із програмною промовою, зазначивши, що зміна клімату є духовною та етнічною проблемою. « У нас більше немає фальшивої розкоші невігластва чи байдужості», — сказав він. « Зараз ми або безпосередньо сприяємо вирішенню проблеми, або рішуче прагнемо її вирішення».

Мохаммед Хусейн Сулейман, член Глобальної молодіжної консультативної ради УВКБ ООН, сказав: «Завдяки нашій діяльності ми хочемо будувати мир у нашому суспільстві та бачити, як релігія має хороший вплив як сила миру».

Римсько-католицький архієпископ Буті Тлхагале з Йоганнесбурга в Південній Африці зауважив: «Присутність біженців у багатьох країнах відкриває приголомшливу нову можливість для створення нових суспільств, що включають мігрантів і біженців. Людська сім’я, єдність і солідарність є основними цінностями кожного релігійного суспільства. .

«Ми закликаємо релігійних лідерів повністю й охоче прийняти бачення нового суспільства та активно його просувати».

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Вітання від єврейської громади привезла рабиня Діана С. Герсон, віце-президент Ради рабинів Нью-Йорка.

Преподобний д-р Енн Бургардт, генеральний секретар Всесвітньої лютеранської федерації (LWF), сказала релігійним лідерам: «Ми не можемо ігнорувати мільйони людей, які стикаються з переміщенням через зміну клімату та міграцію через сплеск екстремальних погодних явищ, пов’язаних зі зміною клімату. .

«Ця ситуація непропорційно впливає на вразливі верстви населення, які не мають достатніх можливостей впоратися».

Вона сказала: «На цьому Глобальному форумі біженців наша віра закликає нас не лише піклуватися про землю, але й створювати умови, які дозволять усім людям співіснувати як сусіди на цій планеті, нашому спільному домі».

Хой Чон Су з Корейської конференції релігій сказав, що для нього велика честь брати участь у Глобальному форумі біженців від імені корейської релігійної громади.

«Я хотів би висловити щиру вдячність Верховному комісару ООН у справах біженців, Всесвітній раді церков і «Релігій за мир» за те, що вони дозволили голосу корейської релігійної громади почути у всьому світі», — сказав Хой.

Солідарність з Кореї

Він сказав, що релігійна громада в Кореї, яка має сильну присутність християн, буде керувати «баченням солідарності» в різних секторах суспільства, щоб прийняти біженців як членів своєї громади.

«Ми співпрацюватимемо, щоб організовувати заходи, використовуючи такі події, як Всесвітній день біженців, визначений ООН, з метою активізації соціальної участі», — сказав Хой. Вони поділяться своїм досвідом у підтримці успішної місцевої інтеграції біженців.

Нур Азіза, яка молодою дівчиною втекла з-під гноблення меншини рохінджа в М’янмі та була без громадянства протягом восьми років, зараз живе в Австралії та виступає за Мережу співпраці Майяфуінор.

«Геноцид рохінджа, трагедія, яка розгортається з 1942 року, залишила слід у нашій історії. Як населення з мусульманською більшістю, а також невеликим відсотком християн, буддистів та індуїстів, ми стали мішенню уряду М’янми та Буддійські націоналісти та екстремісти просто через нашу віру», – сказав Азіза.

Преподобний Кьоїчі Сугіно, президент семінарії Рісшо Косей-кай Гакурін, зазначив, що у 2013 році, коли 900 людей зібралися у Відні на саміт «Релігії за всесвітній мир», віруючі виступили зі спільною заявою, вітаючи біженців.

«Рісшо Косе-кай і релігійні громади в Японії відновлюють наші обітниці збільшувати інтегральну та цілісну підтримку біженців через любов і співчуття в дії, багатоконфесійну участь і багатостороннє партнерство з нашою спільною молитвою та діями», — сказав Сугіно.

Бхай Сахіб Мохіндер Сінгх з індійського гуру Нанака Нішкама Севак Джатха та член багатоконфесійної ради УВКБ ООН сказав: «Давайте не забувати, що всі ми є духовними мігрантами. Лише кілька років ми живемо на цій планеті».

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Він сказав, що люди повинні навчитися прощати себе, перш ніж прощати інших. «Отже, прощення починається з вас самих… без прощення ви не зможете вирішити конфлікти на стійкій основі».

Серед організацій, які підтримують Спільну міжконфесійну обітницю, були Islamic Relief Worldwide, Hebrew Immigrant Aid Society, Lutheran World Federation, Methodist Church Committee, Muslim World League, Saudi Arabia, Jesuit Refugee Service, Latterday Saint Charities та інші.

Джерело: World Council of Churches