Кардинал Маттео Дзуппі, президент Італійської єпископської конференції Римо-католицької церкви, прибув до Москви з метою підтримати мирний процес та сприяти врегулюванню конфлікту в Україні. Під час свого візиту він планує зустрітися з помічником президента РФ Юрієм Ушаковим для обговорення ситуації та можливих шляхів політико-дипломатичного врегулювання. Цей візит відображає готовність Ватикану до співпраці з усіма сторонами з метою знаходження мирного розв’язання в українському конфлікті.

Кардинал Маттео Дзуппі зустрінеться з помічником президента РФ Юрієм Ушаковим для обговорення українського конфлікту

Кардинал Маттео Марія Дзуппі, президент Італійської єпископської конференції Римо-католицької церкви (РКЦ), відповідальний за реалізацію “місії” Ватикана з припинення війни в Україні, прибув до Росії. Його візит, який має на меті підтримати пошуки рішення в трагічній ситуації та сприяти досягненню справедливого миру, триватиме 28 і 29 червня.

Пресслужба Ватикану повідомила, що під час візиту кардинала Маттео Дзуппі до Росії він зустрінеться з помічником президента РФ Юрієм Ушаковим. Ця зустріч має на меті обговорити ситуацію довкола конфлікту в Україні та можливі шляхи політико-дипломатичного врегулювання.

Пресекретар президента РФ Дмітрій Пєсков висловив високу оцінку зусиллям ініціатив Ватикану з пошуку мирного розв’язання української кризи і привітав папу Франциска з його бажанням зробити внесок у припинення збройного конфлікту.

Крім того, під час свого перебування в Москві кардинал Маттео Дзуппі також планує провести перемовини з представниками Руської Православної Церкви.

Ватикан активно залучається до міжнародних зусиль з метою сприяти миру в Україні і вирішенню конфлікту, проявляючи свою готовність співпрацювати з усіма сторонами в пошуках мирного розв’язання війни. Зустріч кардинала Маттео Дзуппі з помічником президента РФ Юрієм Ушаковим відображає намір продовжити діалог і співпрацю між Ватиканом і Росією у питаннях миру та врегулювання конфлікту в Україні.

Отже Зуппі з мирною місією для Ватикану: сьогодні і завтра перебуватиме в Москві, буде в Кремлі та в Патріархії РПЦ. У центрі візиту – гуманітарні питання, зокрема повернення депортованих українських дітей та обмін полоненими. Можливо, завтра відбудеться зустріч з патріархом Кирилом.
Програма зустрічей кардинала завжди залишається суворо конфіденційною, враховуючи також те, що порядок денний може бути змінений у будь-який момент. Однак сьогодні вдень папський посланник очолив месу в католицькому кафедральному соборі російської столиці, присвяченому Непорочному Зачаттю, єпископату митрополичої архиєпархії Матері Божої в Москві. Зустрічі в Православному Патріархаті , ймовірно, з Патріархом Кирилом , мають відбутися завтра вранці, а в Кремлі також заплановані на сьогодні та завтра ряд зустрічей, зокрема, з питання долі українських дітей, депортованих до Росії.

Реакція Києва незмінна: глава Офісу президента України Андрій Єрмак, з одного боку, повторив , що «наша позиція чітка, і ми її висловили дуже відкрито: ми не не потребуємо посередництва , і це тому, що у нас був поганий досвід. Ми не віримо Росії». З іншого боку, Єрмак додав, що якщо Зуппі отримає результати щодо депортованих до Росії дітей та обміну полоненими, ці результати будуть вітатися Україною.