У зв’язку зі складними обставинами, онлайн-служіння стають невід’ємною частиною духовного життя віруючих. Дізнайтеся, як це може бути корисно для вас у період Великого посту та пам’ятних дат.

Зберігайте духовний зв’язок та практикуйте віру, навіть у важкі періоди, завдяки онлайн-служінням

У зв’язку з військовим станом та іншими обставинами багато віруючих можуть зазнавати обмежень у доступі до храмів та богослужінь. Проте, завдяки сучасним технологіям, віряни можуть залишатися пов’язаними зі своєю православною вірою через онлайн-служіння.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

14 квітня – четверта неділя Великого посту. Цього дня ми вшановуємо пам’ять преподобного Іоана Ліствичника, ігумена Синайської гори. Святий Іоан народився близько 570 року, у родині святих Ксенофонта і Марії, пам’ять яких святкується 26 січня. У шістнадцять років юнак прийшов до Синайського монастиря. Його наставником і духівником став авва Мартирій. Після чотирьох років перебування на Синаї, він сподобився прийняти чернечий постриг. Один з присутніх при постризі, авва Стратигій, передбачив, що він стане великим світильником Церкви Христової. Протягом 19-ти років преподобний Іоан трудився у послусі своєму духовному отцеві. Після смерті авви Мартирія преподобний вибрав відлюдницьке життя, віддалившись до пустинного місця, званого Фола, де провів 40 років у подвизі безмовності, посту, молитви і в сльозах покаяння.

Великий піст – це особливий час для православних, коли вони звертаються до молитви, посту та покаяння. У цей період, молитовно відзначається пам’ять преподобного Іоана Ліствичника, чия віра та подвиги служать як приклад для багатьох сучасних вірян-послідовників.

Своє найменування «Ліствичник» він отримав від назви книги «Ліствиця», яку сам і написав, на прохання ченців Раїфського монастиря. «Ліствиця» – це своєрідна духовна інструкція для сходження до духовної досконалості. Вона складається із тридцяти глав, що символізують сходи, якими людина прямує до неба. «Спорудив я драбину сходження… від земного до святого, – пояснює назву книги автор, – на зразок тридцяти років Господнього повноліття, знаменно спорудив сходи з 30 ступеней, по яких, досягнувши Господнього віку, станемо праведними і безпечними від падіння».

Інтернет-трансляції богослужінь, що проходять сьогодні у поминальну суботу та завтра у святу Неділю – дозволяють вірним брати участь у них з будь-якого місця, навіть якщо вони не можуть відвідати церкву особисто з вагомих причин. Це велика користь для тих, хто перебуває у важких умовах або просто не має можливості фізично бути присутнім на службі, перебуваючи в окупації, за межами України в статусі біженців, будучи пораненими чи на реабілітації, воюючи на передовій тощо.

Пам’ять преподобного Іоана Ліствичника нагадує нам про значення молитви, посту та покаяння в нашому духовному житті. Його приклад вчить нас розуміти, що дотримання правил посту та молитви повинно бути усвідомленим і помірним.

Таким чином, онлайн-служіння не лише дозволяють вірним зберігати зв’язок із Церквою у складні часи, а й надають можливість поглибити своє духовне життя, дотримуючись традиційних обрядів та ритуалів, як то подача онлайн-записок за рідних та близьких чи замовляючи онлайн-свічки, як символ палаючої віри.

Отож, нехай за святими молитвами Іоана Ліствичника Милосердний Господь укріпить наші душевні і тілесні сили на шляху посту, та сподобить гідно зустріти Світле Христове Воскресіння.

Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія