Мер Красилова Ніла Островська зізналася, що влада міста переступила свої повноваження, заборонивши Українську Православну Церкву без правової підстави. Вона вказала на відсутність бажання громади УПЦ переходити до Православної Церкви України, а також на загострення конфлікту і розбрату серед місцевих жителів. Питання щодо статусу УПЦ залишається нерозв’язаним, і протистояння продовжується у Красилові.

Мер Красилова про «заборону» УПЦ у місті: Ми переступили свої повноваження

Мер Красилова Ніла Островська зізналася, що влада міста перевищила свої повноваження, заборонивши Українську Православну Церкву (УПЦ) незаконно. Вона також заявила, що громади УПЦ у Красилові не проявляють бажання добровільно переходити до Православної Церкви України (ПЦУ).

Островська зазначила, що хоча УПЦ не заборонена на рівні держави, влада міста під тиском громади прийняла рішення про її заборону, проголосувавши за це більшістю голосів. Проте мер не мала відповіді на запитання, як буде виконано це рішення.

Вона також заявила, що влада Красилова вже в квітні прийняла рішення заборонити “московський патріархат” і припинити право користування УПЦ земельними ділянками. Незважаючи на це, українська молитва в храмах УПЦ московського патріархату не звучала й у червні.

Островська наголосила, що в громаді Красилова існує протистояння, яке призводить до розбрату серед тих, хто колись був друзями та родичами. Вона висловила занепокоєння тим, що не вдається досягти єдності на церковній тематиці.

Мер зізналася, що парафіяни та настоятелі УПЦ не виявляють бажання добровільно переходити до ПЦУ, незважаючи на зусилля переконати їх у зв’язках УПЦ з Росією. Вона також зазначила, що захоплення храму відбувається, оскільки громада не змінює свою прив’язаність до УПЦ.

Станом на цей час, міська влада у Красилові продовжує протистояння з Українською Православною Церквою, а питання щодо її статусу залишається невирішеним.