Президент України Володимир Зеленський та його польський колега Анджеє Дуда взяли участь у відкритті та урочистостях, що відбулися у Кафедральному костелі святих Петра й Павла у Луцьку.

Захід був проведений з метою вшанування пам’яті жертв Другої світової війни та 80-ї річниці Волинської трагедії. Митрополит Православної церкви України Епіфаній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл та Блаженніший Святослав, глава Української греко-католицької церкви, також взяли участь у церемонії, під час якої митрополит Епіфаній виголосив промову, закликаючи до пам’яті та єдності на шляху до миру та прогресу.

Кафедральний костел святих Петра й Павла є символом релігійного спадку Луцького краю.

Урочистості в Кафедральному костелі святих Петра й Павла з участю Президента України та Польщі

Президент України Володимир Зеленський та його польський колега Анджеє Дуда взяли участь у відкритті та урочистостях, що відбулися під час візиту до Кафедрального костелу святих Петра й Павла у Луцьку. Цей захід був проведений з метою вшанування пам’яті жертв Другої світової війни та 80-ї річниці Волинської трагедії.

На месу також був присутній митрополит Православної церкви України Епіфаній, митрополит Луцький і Волинський Михаїл та Блаженніший Святослав, глава Української греко-католицької церкви. Вони разом з Президентами взяли участь у церемонії покладання квітів та молитві за загиблих.

Під час заходу, митрополит Епіфаній виголосив промову, у якій наголосив на важливості пам’яті та вшанування жертв війни. Він висловив подяку Президентам за їхню присутність і активну участь у цих урочистостях. Промова митрополита Епіфанія стала закликом до єдності та співпраці на шляху до миру та прогресу.

Митрополит Епіфаній у своїй промові підкреслив важливість вшанування пам’яті жертв Другої світової війни та Волинської трагедії. Він звернувся до присутніх і наголосив, що ми повинні пам’ятати та шанувати тих, хто віддав своє життя за наше майбутнє. Митрополит також висловив подяку Президентам України та Польщі за їхню присутність та участь у цих урочистостях.

У своїй промові митрополит Епіфаній звернувся до всіх громадян з проханням про єдність та співпрацю на шляху до миру та прогресу. Він закликав до згуртування та покладання на зусилля на збудову єдиної та сильної України.

Митрополит Епіфаній також підкреслив роль релігії та церкви у формуванні духовності та моральних цінностей нації. Він наголосив на необхідності збереження та поширення християнських цінностей, які сприяють зміцненню суспільства та побудові гармонійного суспільства.

Завершуючи свою промову, митрополит Епіфаній побажав всім миру, злагоди та процвітання. Він закликав до взаєморозуміння та толерантності між різними конфесіями та культурами. Митрополит наголосив, що тільки спільні зусилля та взаємне повага можуть привести до побудови мирного та процвітаючого суспільства.

Промова митрополита Епіфанія підкреслила важливість пам’яті про минуле та єдність на шляху до майбутнього. Вона стала закликом до діалогу, співпраці та покладання на духовні цінності у будівництві сильної та мирної України.

Кафедральний костел святих Петра й Павла у Луцьку, який був обраним місцем проведення заходу, є одним з найвизначніших релігійних споруд міста. Він має велику історичну та культурну цінність та є символом релігійного спадку Луцького краю.