СБУ повідомила про надання підозри клірику УПЦ (МП) з Харківської області, який використовував Телеграм-канал партії “єдина росія” для прославлення рашистів. Він виражав підтримку російським загарбникам під час тимчасової окупації регіону та втік до Росії з майном релігійної громади. Експертиза, проведена СБУ, підтвердила його злочинну діяльність, і його притягнення до відповідальності триває.

Служба безпеки задокументувала підривну діяльність релігійного представника

СБУ повідомила про підозру клірику УПЦ (МП) із Харківщини, який прославляв рашистів на Телеграм-каналі партії «єдина росія»

Служба безпеки задокументувала підривну діяльність ще одного настоятеля храму УПЦ (МП) у Харківській області.

Під час тимчасової окупації регіону він підтримав російських загарбників і «на власному прикладі» закликав зробити це інших місцевих жителів.

Втім, коли розпочався контрнаступ ЗСУ на Харківщині, клірик, прихопивши майно релігійної громади, втік разом з військами рф.

Невдовзі разом із сім’єю оселився на території країни-агресора.

Уже звідти він записав відеокоментар, в якому російську агресію проти України назвав «війною всього світу з руським міром».

Однією з перших це відео розмістила на власному Телеграм-каналі прокремлівська партія рф «єдина росія».

Згодом «виступ» клірика «підхопили» інші численні пропагандистські медіаресурси країни-агресора, у тому числі центральні канали «росТБ».

Результати ініційованої СБУ експертизи підтвердили факти злочинної діяльності представника УПЦ (МП).

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки повідомили фігуранту про підозру за ч. 2 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування збройної агресії рф проти України з використанням засобів масової інформації).

Оскільки зловмисник переховується від правосуддя на території росії, тривають комплексні заходи для його притягнення до відповідальності за злочини проти України.

Викриття і документування проводили співробітники СБУ в Харківській області за процесуального керівництва обласної прокуратури.