Кардинал Маттео Марія Дзуппі, архієпископ Болоньї та голова Італійської єпископської конференції, прибуває до Києва в рамках спеціальної місії від Папи Франциска. Його основна мета – вислухати українську владу стосовно шляхів досягнення справедливого миру та підтримати гуманітарні ініціативи для зменшення напруженості. Цей візит стає важливим кроком у підтримці українського народу у пошуку розв’язання конфлікту та досягненні миру.

Кардинал Маттео Дзуппі виконує спеціальну місію з благословіння Папи Франциска, щоб вислухати українську владу та підтримати зусилля зменшення напруженості

Спецпосланець Ватикану кардинал Маттео Дзуппі прибуває до Києва для дводенного візиту. Цю інформацію оприлюднила пресслужба Святого Престолу.

Згідно з повідомленням Святого Престолу, кардинал Маттео Марія Дзуппі, архієпископ Болоньї та голова Італійської єпископської конференції, відвідає Київ з метою спеціальної місії, виконуючи доручення Святішого Отця Франциска. Головна мета цього візиту – вислухати українську владу стосовно можливих шляхів досягнення справедливого миру та підтримати гуманітарні ініціативи, спрямовані на зменшення напруженості.

Раніше Папа Франциск поклав особливу відповідальність на кардинала Дзуппі стосовно ситуації в Україні. 20 травня речник Святого Престолу Маттео Бруні підтвердив, що Папа Франциск доручив кардиналові Дзуппі спеціальну місію, яка сприятиме зменшенню напруженості в українській війні. Деталі щодо часу та способу здійснення цієї місії наразі вивчаються.

Український президент Володимир Зеленський 13 травня звернувся до Папи Франциска з проханням підтримати мирний план Києва. Відповідаючи на це звернення, Папа заявив, що Ватикан надаст допомогу в репатріації українських дітей, які були захоплені росіянами.

У початковій фазі
конфлікту Франциск намагався зайняти збалансовану позицію та виступити посередником, але згодом він однозначно засуджував дії Росії. Папа Франциск регулярно закликає до миру і багаторазово висловлював бажання виступити посередником між Києвом і Москвою. Пропозиція глави Римсько-Католицької церкви поки що не призвела до значного прориву в досягненні миру.

У відносинах між Україною та Ватиканом виступи Папи Франциска та спеціальна місія кардинала Дзуппі мають важливе значення для підтримки українського народу у пошуку розв’язання конфлікту та досягненні миру.