У святковий день 76-річчя ЮНЕСКО Росію виключили з Виконавчої ради через її агресивну поведінку та втручання в сусідні справи. Рішення свідчить про важливість дотримання принципів міжнародного співтовариства.

ЮНЕСКО приймає рішучі зміни у своє 76-річчя

Росію виключили з Виконавчої ради UNESCO у день 76-річчя організації

Сьогодні, у 76-ту річницю заснування ЮНЕСКО, Росію виключено з Виконавчої ради цієї важливої дипломатичної організації. Рішення було ухвалено у зв’язку з неприйнятною для світової спільноти поведінкою Росії та її втручанням у сусідні країни.

«Терористам не місце у провідних світових дипломатичних організаціях. Російські методи війни суперечать місії та цінностям ЮНЕСКО, організації, яка захищає культурну спадщину по всьому світу. Відзначаємо солідарність та підтримку України в цей важливий момент», – наголосив т. в. о. Міністра культури та інформаційної політики Ростислав Карандєєв.

НАШ ТЕЛЕГРАМ

Виконавча рада ЮНЕСКО, обираючи 58 членів за квотним принципом, враховує регіональні особливості. Ця історична зміна в членстві відбулася за рішучої підтримки партнерів, що підтверджує невідкладну потребу у збереженні демократії та культурної спадщини в умовах світових викликів.

Пресслужба – Фонд пам’яті Блаженнішого Митрополита Мефодія