У статті розглядається важливість збереження історичних пам’яток та способи підсвічення їх для збереження інформації про минуле. Автор ділиться порадами щодо вибору відповідної техніки освітлення, врахування естетичних та екологічних факторів, а також надає приклади успішних проектів в різних країнах світу. Наше минуле – це частина нашої культурної спадщини, і збереження історичних пам’яток є важливим завданням для наступних поколінь.

“Збережемо спадщину разом”

В українській столиці прикрасили новими світловими зображеннями Успенський собор Києво-Печерської Лаври.

Учора, 26 лютого, у Києві підсвітили будівлі Лаври та Верховної Ради, аби вшанувати пам’ять жертв російської агресії. Це відбулося в рамках арт-туру “Вшанування пам’яті. Світло для надії” швейцарського художника зі світла Геррі Хофштеттер, повідомили у Міністерстві культури та інформаційної політики України у Facebook.

Протягом кількох днів проєкту швейцарський художник зі світла Гері Хофштеттер “фарбував” будівлі й пам’ятники у символічні патерни в кольорах державного прапору.

Наталія Шевчук прокоментувала цю подію:”Від імені Фонду Блаженнішого Митрополита Мефодія хотіла би висловити свою підтримку проєкту “Вшанування пам’яті. Світло для надії”, який був запроваджений у Києві на честь річниці повномасштабної війни в Україні. Це чудовий спосіб вшанувати пам’ять жертв та показати солідарність з тими, хто був поранений у війні та продовжує захищати нашу країну.

Підсвічення Успенського собору Києво-Печерської Лаври та інших пам’яток символічними патернами в кольорах державного прапору є яскравим знаком того, що Україна зберігає свою незалежність та незламність, та що наша нація готова до захисту своїх цінностей та ідентичності.

Насамперед, мистецький захід “Вшанування пам’яті. Світло для надії” має на меті вшанувати пам’ять жертв війни та продемонструвати солідарність з воїнами, які захищають нашу країну. Такі події є важливими для нашої нації та сприяють зміцненню національної ідентичності та духовності.

Ми повинні пам’ятати та вшановувати наших героїв, а мистецтво є одним зі способів, яким ми можемо вшанувати їхню пам’ять. Тому ми підтримуємо цей захід та закликаємо всіх до єдності та солідарності з нашими воїнами, які захищають нашу країну та її незалежність…”